Zamknij

Borys Szyc ostro o szkalującym go materiale TVP. "Jesteście chorzy i to smutne"

Judyta Wanicka
18.02.2020 11:28
Borys Szyc
fot. VIPHOTO/East News

Borys Szyc skomentował materiał TVP, w którym pokazano zdjęcie aktora pijącego alkohol. Aktor ma za sobą walkę z uzależnieniem, która po kilku latach zakończyła się sukcesem. W najnowszym wpisie ostro zareagował na manipulacje "Wiadomości".

"Wiadomości" TVP wyemitowały materiał wyśmiewający Kingę Rusin. Dziennikarka została nazwana "twarzą pseudoelit", wśród których znalazł się również Borys Szyc. W szkalującym materiale pojawiło się stare zdjęcie, na którym artysta pije alkohol. W ten sposób nawiązano do uzależnienia, z którym zmagał się aktor. Teraz Borys Szyc odpowiedział na manipulację "Wiadomości" w mediach społecznościowych.

Piotr Zelt oszukany przez TVP? Twierdzi, że jego wypowiedź o Rusin została zmanipulowana

Borys Szyc komentuje materiał TVP 

Borys Szyc jest kolejną gwiazdą po Kindze Rusin, która głośno posądziła TVP o kłamstwa i manipulację. Aktor zdecydował się opowiedzieć o dramatycznej walce z alkoholizmem, z której zadrwiono sobie w "Wiadomościach".

Trzeźwienie to ciężka praca, ale najpiękniejszy prezent, jaki możesz dać sobie i swoim bliskim. Moja praca trwa już szósty rok. 10.08.2020 roku minie równo 6 lat, odkąd nie piję. Mój synek będzie miał prawie 4 miesiące i nigdy nie zobaczy taty pijanego. Moja córka będzie miała 15,5 roku i nigdy nie zobaczy taty pijanego. Będę z moją żoną świętował 6 lat mojej trzeźwości, a pół roku później obejdziemy naszą pierwszą rocznicę ślubu. Nigdy nie zobaczy mnie już pijanego - napisał Szyc. 

W dalszej części wpisu aktor zaapelował do twórców materiału.

Drogi Panie Sawicki z TVP! Drogie „wiadomości”! Kłamstwo i manipulacje to oznaka chorego organizmu. Chory nie widzi, że jest chory. Ale po to ma innych wokół, żeby mu to uświadomili. Jesteście Państwo chorzy i to smutne. Ale to można leczyć. Trzeba tylko mieć odwagę dokonać zmiany. Moja choroba to dziś moja wielka siła.

Czekam, aż walniecie w swoje DNO. Tam zaczyna się nowe.

PS. Koleżanki i koledzy grający w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że gracie i reżyserujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą „Wiadomości”... Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji. Dajecie swoją twarz tym ludziom - czytamy we wpisie aktora. 

RadioZET.pl/jw