Zamknij

Borys Szyc zadrwił z Kaczyńskiego. Pokazał prezesa w pieluszce

28.10.2020 16:24
Borys Szyc
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Borys Szyc pozwolił sobie na kpinę z Jarosława Kaczyńskiego. Aktor przerobił kadr z wystąpienia wicepremiera tak, że wygląda on jak dziecko w pieluszce. Którki komentarz pod fotografią z pewnością nie zachwyci wielbicieli prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Borys Szyc to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Doskonale radzi sobie w rolach komediowych, ale na swoim koncie ma także szereg udanych kreacji dramatycznych. Mogliśmy oglądać go między innymi w "Testosteronie", "Wojnie polsko-ruskiej" i oscarowej "Zimnej wojnie", przez lata wcielał się także w studenta Krystyny Lubicz w "Klanie". Przez widzów uwielbiany nie tylko za aktorski talent, ale też otwartość, kontakt z fanami i szczerość. Szyc otwarcie mówił o walce z alkoholizmem, na szczęście w ostatnim czasie przekazuje głównie dobre wiadomości, jest szczęśliwym mężem, a w marcu 2020 roku powitał na świecie syna.

Prywatne szczęście nie przesłoniło jednak aktorowi widoku na to, co dzieje się w Polsce. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego spotkała się z mocnym oporem społecznym, w całym kraju odbywają się protesty mocno uderzające w rządzących. Manifestanci ostro atakują prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, bardzo często posługując się żartem i ironią. W ten sposób wicepremiera postanowił ośmieszyć także Borys Szyc.

ZOBACZ TAKŻE:  Małgorzata Rozenek skomentowała decyzję TK. Bardzo mocne słowa o Kaczyńskim i Dudzie

Borys Szyc wyśmiał Jarosława Kaczyńskiego. Odważne zdjęcie aktora

Borys Szyc za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił zażartować z Jarosława Kaczyńskiego, tym samym solidaryzując się z Polakami, którzy protestują przeciwko decyzjom partii rządzącej. Na swoim Instastory opublikował zdjęcie Kaczyńskiego z przemówienia, jakie wydał 27 października. Aktor "dorobił" jednak dolną część sylwetki prezesa PiS, ukazując go jako osobę bez spodni, ubraną w pieluszkę.

- Ups, kupa - króko, ale jakże dobitnie skomentował swoje zdjęcie Szyc.

Aktor nie ukrywa swojego poparcia dla trwających w kraju strajków i jawnie opowiada się przeciwko decyzjom rządzących. Na jego profilu pojawiło się między innymi zdjęcie prezentujące piorun, symbol protestujących.

- Kobiety! Macie moje pełne wsparcie. A „Państwu” już podziękujemy - napisał aktor.

Zgadzacie się z Borysem?