Zamknij

Konflikt Kingi Rusin i Zofii Klepackiej. Gwiazdy wspierają dziennikarkę. Padły mocne słowa

Maciej Friedrich
28.05.2019 14:53
Konflikt Kingi Rusin i Zofii Klepackiej. Gwiazdy wspierają dziennikarkę. Padły mocne słowa
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Kinga Rusin i Zofia Klepacka wdały się w awanturę w dniu wyborów. Za prezenterką TVN murem stanęły gwiazdy, między innymi Robert Biedroń i Borys Szyc. W sieci zachowanie Klepackiej zostało bardzo ostro skrytykowane.

Zofia Klepacka, medalistka olimpijska w windsurfingu, wywołała niemałe kontrowersje nagraniem, na którym ostro krytykuje założenie warszawskiej karty LGBT. Sportsmenka zdaniem wielu osób jest homofobką, co spotkało się z falą krytyki. Klepacka co prawda poinformowała, że „nie ma nic do gejów i lesbijek”, ale nie wszyscy uwierzyli w jej zapewnienia.

W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 26 maja, windsurferka wdała się w słowną utarczkę z Kingą Rusin, która miała krzyknąć do niej „wstyd”. Klepacka nagrała całe zajście telefonem, a panie wymieniły kilka nieprzyjemnych zdań. Prezenterka TVN zarzuciła Zofii szerzenie treści homofobicznych w przestrzeni publicznej. Podkreśliła jednak, że docenia sportowe sukcesy olimpijki.

W sieci bardzo szybko pojawiły się komentarze dotyczące starcia między kobietami. Kilka znanych nazwisk stanęło murem za Rusin i nie szczędziło gorzkich słów pod adresem Klepackiej.

Zofia Klepacka
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Gwiazdy krytykują Zofię Klepacką za homofobiczne wypowiedzi

Zamieszczony przez Klepacką filmik niemal natychmiast zaczęli komentować internauci. Oczywiście zdania były podzielone, jednak nie zabrakło mocnych słów krytyki pod adresem sportsmenki. Stronę Kingi Rusin wzięły między innymi tak znane osobistości, jak Borys Szyc, Robert Biedroń czy Jagna Marczułajtis-Walczak.

W słowach nie przebierał Borys Szyc.

„Jesteś żałosna, dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła, bo przynosisz wstyd” – zaatakował Klepacką aktor.

Nie mniej krytyczny był Robert Biedroń, który lakonicznie stwierdził, że „nie ma co polemizować z prostaczką”.

Zszokowany zachowaniem Zofii był także Michał Cessanis, reporter TVN i życiowy partner wiceprezydenta Warszawy.

„Kinga, gratuluję opanowania w starciu z Zofią Klepacką. Większego chamstwa dawno nie oglądałem. Nie wiem co się stało z taką fajną otwartą na wszystko dziewczyną, jaką była Zośka, kiedyś przyjaciółka, a dziś... No właśnie, kim ty Zosiu się stałaś? To przerażające. Idźcie głosować w tych wyborach, żeby chamstwo powstrzymać!” – pomstował na Facebooku.

Utytułowana snowboardzistka Jagna Marczułajtis-Walczak, która również reprezentowała Polskę na olimpiadzie, zarzuciła Klepackiej brak poszanowania dla zasad olimpijczyków.

„Mnie wstyd jako olimpijce, że koleżanka olimpijka i medalistka olimpijska nie rozumie zasad olimpizmu. Wstyd mi!” – stwierdziła.

Sama Zofia Klepacka odniosła się do całej sytuacji w wywiadzie udzielonym w programie "Wstaje dzień" emitowanym na antenie TVP Info. Stwierdziła, że każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, a prowodyrką werbalnego starcia była Kinga Rusin. Zdaniem Klepackiej prezenterce TVN "zabrakło szacunku".

Zagłosuj

Czy uważasz, że Zofia Klepacka propaguje treści homofobiczne?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF