Zamknij

Brad Pitt wygrał z Angeliną Jolie. Eksżonie nie udało się pozbawić go praw rodzicielskich

27.05.2021 12:14
Brad Pitt i Angelina Jolie
fot. MARK RALSTON/AFP/East News

Brad Pitt i Angelina Jolie od długiego czasu toczą sądowe batalie, dotyczące dzieci. Właśnie media obiegła wiadomość o tym, że aktor wygrał sprawę o prawa do opieki nad dziećmi. Eksżona chciała zostać ich jedynym prawnym opiekunem. Sąd orzekł inaczej.

Brad Pitt i Angelina Jolie przez wiele lat byli jedną z najbardziej popularnych par światowego show biznesu. Ich związek był gorący, ale i burzliwy. Nie inaczej działo się, kiedy małżonkowie ogłosili rozwód. Od tamtej pory, przez już blisko pięć lat, amerykańskie gwiazdy toczą sądowe batalie, między innymi o sprawowanie opieki nad dziećmi. Sprawa właśnie znalazła swój finał. Orzeczenie sądu jest jednoznaczne.

Zobacz także:  Filip Chajzer pochwalił się wspaniałą wiadomością. "Wyobrażacie sobie piękniejszy Dzień Mamy?"

Brad Pitt wygrał w sądzie. Będzie miał prawo do opieki nad dziećmi

Angelina Jolie walczyła w sądzie o sprawowanie wyłącznej pieczy nad dziećmi. W najnowszych doniesieniach zagraniczne media informują, że sąd przychylił się do wniosków Pitta, by opieka nad potomstwem nie była zarezerwowana jedynie dla jego eksmałżonki. Aktor walczył o to od samego początku. Jak ujawniło źródło Page Six, jedyne, na czym zależało Bradowi, to móc spędzać z dziećmi więcej czasu. Ale Angelina zdawała się robić wszystko, by mu to uniemożliwić.

"Ten proces trwał kilka miesięcy i było w niego zaangażowanych mnóstwo świadków, ekspertów, terapeutów i innych osób, które były z dziećmi i wokół nich, i na tym oparto decyzje" - dodaje informator.

Angelina Jolie nie jest z tej decyzji usatysfakcjonowana i prawdopodobnie podejmie kolejne działania, by podważyć ten wyrok, co robiła już wcześniej. Tym razem, jak donosi "Associated Press", aktorka oparła się na fakcie, iż, w jej nowym zgłoszeniu sędzia "odmówił wysłuchania opinii nieletnich dzieci na temat ich doświadczeń, potrzeb lub życzeń, dotyczących ich opieki". Zgodnie z kodeksem stanu Kalifornia, dziecko w wieku 14 lat lub starsze powinno móc zeznawać, jeśli wyraża taką chęć.

Wygląda więc na to, że to nie koniec sądowej batalii pomiędzy Jolie a Pittem.