Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Brad Pitt zbudował domy dla ofiar huraganu. Nie nadają się do mieszkania? Sprawa skończy się w sądzie

25.10.2018 12:04

Okazuje się, że nawet dobre chęci potrafią się czasem zemścić. I to po kilkunastu latach. Brad Pitt chciał pomóc ofiarom huraganu i założył fundację, która wybudowała dla nich domy. Dlaczego po tak wielu latach wpłynął przeciw niej pozew sądowy?

Brad Pitt zbudował domy dla ofiar huraganu. Nie nadają się do mieszkania? Sprawa skończy się w sądzie fot. Instagram:@radpittoffcial

Brad Pitt to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych na świecie aktorów. Gwiazda takich filmów jak „Siedem lat w Tybecie” czy „Podziemny Krąg” znany jest również ze swojego zaangażowania w sprawy społeczne i działalność charytatywną. Wraz ze swoją żoną, Angeliną Jolie, adoptował trójkę dzieci (chłopców z Wietnamu i Kambodży oraz dziewczynkę z Etiopii). Para przeznaczyła także w 2005 roku 12 milionów dolarów na rzecz walki z HIV i AIDS w Etiopii. To tylko dwa przykłady działania Pitta na rzecz osób potrzebujących.

Brad Pitt fot. Instagram:@bradpittoffcial

Brad Pitt budował domy dla ofiar huraganu

13 lat temu aktor założył również fundację „Make it Right”, która miała pomóc ofiarom huraganu Katrina. W wyniku niszczycielskiej siły żywiołu zrównane z ziemią zostało blisko 80 procent powierzchni Nowego Orleanu, a tysiące osób straciło dach nad głową. Aktor zdecydował, że fundacja zajmie się budową nowych domów wyposażonych w systemy oszczędzania energii. Do pracy mieli zostać wynajęci również najlepsi architekci, by projekt budynków nawiązywał do tradycyjnej architektury. Łącznie powstało około 150 budynków. Choć w teorii plan prezentował się doskonale, okazało się, że ktoś popełnił liczne błędy. W efekcie mieszkańcy nie są wdzięczni Pittowi, a wręcz mają do niego pretensje.

Fundacja Brada Pitta została pozwana

Mieszkańcy domów wybudowanych przez fundację Brada Pitta postanowili wystosować przeciwko niej pozew zbiorowy. Okazało się, że budynki, za które w większości zapłacili z pieniędzy ubezpieczycieli, po kilku latach przestały nadawać się do mieszkania. Na ścianach wyrasta grzyb, pojawiają się także kłopoty związane z hydrauliką, a nawet zapadają się fundamenty. Aktor winą obarcza z kolei architektów i oskarża ich o wykonanie projektów bez wzięcia pod uwagę warunków środowiskowych. Fundacja „Make it Right” wystosowała własny pozew. Sprawa zakończy się więc prawdopodobnie w sądzie i to na dwóch różnych frontach.

Dowiedz się również więcej o kryzysie w związku aktorów. Czy Angelina Jolie ma nowego chłopaka?

RadioZET.pl/viva.pl/MF

Oceń
Tagi