Zamknij

Brad Pitt zbudował domy dla ofiar huraganu. Nie nadają się do mieszkania? Sprawa skończy się w sądzie

Redakcja
25.10.2018 12:04
Brad Pitt zbudował domy dla ofiar huraganu. Nie nadają się do mieszkania? Sprawa skończy się w sądzie
fot. Instagram:@radpittoffcial

Okazuje się, że nawet dobre chęci potrafią się czasem zemścić. I to po kilkunastu latach. Brad Pitt chciał pomóc ofiarom huraganu i założył fundację, która wybudowała dla nich domy. Dlaczego po tak wielu latach wpłynął przeciw niej pozew sądowy?

Brad Pitt to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych na świecie aktorów. Gwiazda takich filmów jak „Siedem lat w Tybecie” czy „Podziemny Krąg” znany jest również ze swojego zaangażowania w sprawy społeczne i działalność charytatywną. Wraz ze swoją żoną, Angeliną Jolie, adoptował trójkę dzieci (chłopców z Wietnamu i Kambodży oraz dziewczynkę z Etiopii). Para przeznaczyła także w 2005 roku 12 milionów dolarów na rzecz walki z HIV i AIDS w Etiopii. To tylko dwa przykłady działania Pitta na rzecz osób potrzebujących.

Brad Pitt
fot. Instagram:@bradpittoffcial

Brad Pitt budował domy dla ofiar huraganu

13 lat temu aktor założył również fundację „Make it Right”, która miała pomóc ofiarom huraganu Katrina. W wyniku niszczycielskiej siły żywiołu zrównane z ziemią zostało blisko 80 procent powierzchni Nowego Orleanu, a tysiące osób straciło dach nad głową. Aktor zdecydował, że fundacja zajmie się budową nowych domów wyposażonych w systemy oszczędzania energii. Do pracy mieli zostać wynajęci również najlepsi architekci, by projekt budynków nawiązywał do tradycyjnej architektury. Łącznie powstało około 150 budynków. Choć w teorii plan prezentował się doskonale, okazało się, że ktoś popełnił liczne błędy. W efekcie mieszkańcy nie są wdzięczni Pittowi, a wręcz mają do niego pretensje.

Fundacja Brada Pitta została pozwana

Mieszkańcy domów wybudowanych przez fundację Brada Pitta postanowili wystosować przeciwko niej pozew zbiorowy. Okazało się, że budynki, za które w większości zapłacili z pieniędzy ubezpieczycieli, po kilku latach przestały nadawać się do mieszkania. Na ścianach wyrasta grzyb, pojawiają się także kłopoty związane z hydrauliką, a nawet zapadają się fundamenty. Aktor winą obarcza z kolei architektów i oskarża ich o wykonanie projektów bez wzięcia pod uwagę warunków środowiskowych. Fundacja „Make it Right” wystosowała własny pozew. Sprawa zakończy się więc prawdopodobnie w sądzie i to na dwóch różnych frontach.

Dowiedz się również więcej o kryzysie w związku aktorów. Czy Angelina Jolie ma nowego chłopaka?

RadioZET.pl/viva.pl/MF