Zamknij

Brat Pitt skończył 55 lat. Zobacz, jak zmieniał się gwiazdor Hollywood [GALERIA]

Redakcja
19.12.2018 11:56
Brat Pitt skończył 55 lat. Zobacz, jak zmieniał się gwiazdor Hollywood [GALERIA]
fot. Instagram:@bradpittoffcial

Brad Pitt to jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów. Choć fanom ciężko w to uwierzyć, gwiazdor 18 grudnia skończył 55 lat. Przez lata jego wizerunek bardzo często ulegał zmianie. Jakie metamorfozy przechodził Pitt?

18 grudnia swoje 55. urodziny świętował jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów – Brad Pitt. Przyszedł na świat w 1963 roku w miejscowości Shawnee w stanie Oklahoma. Studiował dziennikarstwo ze specjalizację reklamową w Missouri, jednak tuż przed zakończeniem edukacji postanowił przenieść się do Los Angeles. Wyjeżdżając, miał przy sobie podobno niewiele ponad 300 dolarów. Tam, pod opieką Roya Londona, przez sześć lat uczył się aktorstwa. Aby się utrzymać, pracował między innymi jako kierowca limuzyny oraz promował jedną z sieci restauracji w stroju kurczaka.

Brad Pitt
fot. Instagram:@bradpittoffcial

Filmowa kariera Brada Pitta

W kinie zadebiutował w roku 1988 roku rolą w „Ciemnej stronie słońca” (jego wcześniejsze role epizodyczne nie były wymieniane w napisach). Przełomem było jednak pojawienie się u boku Geeny Davis i Susan Sarandon w „Thelmie i Louise”. W kolejnych latach jego kariera nabrała tempa, otrzymywał angaże w doskonałych produkcjach, w których mógł zaprezentować swój talent. Jako przykład może służyć między innymi kreacja Lestata w „Wywiadzie z wampirem”, rola w „Wichrach namiętności” czy doskonały występ w thrillerze „Siedem”. Pitt świetnie poradził sobie również w roli producenta „Infiltracji”, nominowanej do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej.

Pitt od 2005 roku był mężem Angeliny Jolie. Para zasłynęła dużym zaangażowaniem w działalność charytatywną oraz adopcjami dzieci z Kambodży i Wietnamu. Łącznie para ma szóstkę dzieci. Niestety, w 2016 roku małżonkowie postanowili się rozstać, a Jolie złożyła pozew o rozwód.

Jak zmieniał się Brad Pitt

W trakcie swojej kariery Brad Pitt zmieniał się nie do poznania. Nie chodzi tylko o wiek, ale również o stylizacje, często diametralnie od siebie różne. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć aktora z czasów dzieciństwa i różnych etapów kariery.

RadioZET.pl/MF