Zamknij

Brian Laundry nie żyje. Odnaleziono szczątki chłopaka Gabby Petito

22.10.2021 12:38
screen:YouTube
fot. Brian Laundry

Brian Laundry nie żyje. Odnaleziono ciało partnera znanej blogerki Gabby Petito, której ciało znaleziono we wrześniu 2021 roku. Wcześniej wydano nakaz aresztowania mężczyzny.

Gabby Petito nie żyje. We wrześniu 2021 roku w mediach pojawiła się informacja o odnalezieniu ciała 22-letniej popularnej blogerki i podróżniczki. Koroner stwierdził, że została zamordowana. Zaginęła podczas podróży, w którą wybrała się ze swoim partnerem Brianem Laundry. 23-letni mężczyzna miał wrócić furgonetką samotnie, następnie wynajął adwokata, by po kilkunastu dniach przepaść bez wieści. Media nagłośniły sprawę, publikując nagranie, na którym para się sprzecza, co więcej, Brian po śmierci partnerki miał używać jej karty kredytowej.

Petito została uduszona, a Laundry był jednym z podejrzanych. Jego rodzina zeznała, że wybrał się na wycieczkę do pobliskiego rezerwatu przyrody i zaginął. To niebezpieczny teren pełen dzikich zwierząt takich jak aligatory, rysie czy jadowite węże. Szczątki mężczyzny zostało odnalezione w czwartek 21 października 2021 roku, o czym poinformowało FBI. Przy zwłokach odnaleziono plecak z rzeczami osobistymi.

Brian Laundry nie żyje. Odnaleziono ciało mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo Gabby Petito

- 21 października 2021 r. porównanie dokumentacji dentystycznej potwierdziło, że ludzkie szczątki znalezione w T. Mabry Carlton, Jr. Memorial Reserve i Myakkahatchee Creek Environmental Park należą do Briana Laundry'ego - czytamy w komunikacie opublikowanym przez oddział FBI w Denver.

Światło na niepokojące wydarzenia rzucił rzecznik policji Josh Taylor, który poinformował, że jako pierwszy rzeczy osobiste Briana dostrzegł jego ojciec, który brał udział w poszukiwaniach.

- Przedmioty odkryto na terenie, który do niedawna był pod wodą. Na razie nie zaglądaliśmy do notatnika, który nie był w plecaku. Papier był wyraźnie mokry, dlatego w następnym kroku użyjemy wszelkich możliwych środków, aby wysuszyć notatnik i nie zniszczyć go przed jego otwarciem - poinformował.

Przyczyna śmierci Laundry'ego nie została do tej pory ustalona.