Zamknij

Była gwiazda „M jak Miłość” została radną z ramienia PiS. Prowadzi konserwatywny portal parentingowy

Redakcja
25.10.2018 14:27
Była gwiazda „M jak Miłość” została radną z ramienia PiS. Prowadzi konserwatywny portal parentingowy
fot. Instagram:@dominikafigurska

Dominika Figurska to aktorka znana między innymi z ról w „M jak Miłość” oraz „Smoleńsku”. Aktorka związana w TVP postanowiła spróbować swoich sił w polityce. W tegorocznych wyborach samorządowych wystartowała z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Za nami wybory samorządowe 2018. Polacy wybierali między innymi 552 radnych sejmików wojewódzkich (zobacz wyniki). Wśród nazwisk ubiegających się społeczne zaufanie pojawiają się także osoby znane niekoniecznie z dokonań politycznych. Znajdziemy wśród nich aktorów, muzyków czy celebrytów. W tym roku wśród kandydatów na radnego do wojewódzkiego sejmiku mazowieckiego pojawiła się między innymi Dominika Figurska.

Aktorka z „M jak Miłość” radną z ramienia PiS

Dominika Figurska to aktorka, która widzowie najlepiej kojarzą z występów w popularnych polskich serialach telewizyjnych. Zagrała między innymi w „Barwach Szczęścia”, „Pierwszej miłości” oraz „M jak Miłość”, gdzie wcieliła się w Ewę Nowicką-Skalską. W 2016 roku aktorka zagrała również wdowę w głośnym filmie „Smoleńsk”, a w zeszłym roku mogliśmy oglądać ją w „Dwóch koronach” jako matkę o. Maksymiliana Kolbego. Od 2016 roku Figurska związana jest z TVP oraz Telewizją Republika. Prowadzi między innymi programy „Polska na dzień dobry. Weekend” oraz „W tyle wizji”.

W tegorocznych wyborach do wojewódzkiego sejmiku mazowieckiego aktorka wystartowała z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zdobyła ponad 22 tysiące głosów i uzyskała mandat radnego. Do głosowania na siebie zachęcała między innymi na swoim profilu na Instagramie.

Portal internetowy Dominiki Figurskiej

Dominika Figurska jest mama piątki dzieci. Wraz z mężem, Michałem Chorosińskim, nie kryją swoich konserwatywnych poglądów i otwarcie deklarują głęboką wiarę w Boga. Dominika przyznała w jednym z wywiadów, że aktywne poparcie działań Jarosława Kaczyńskiego pozbawiło ją kilku aktorskich propozycji. Aktorka prowadzi również portal „Dziecko i figura”, na łamach którego poruszane są tematy parentingowe i zdrowotne. Pojawiła się na nim między innymi rozmowa z żoną Tomasza Terlikowskiego, w której stwierdziła między innymi, że „zwolennicy aborcji mają bielmo na oku” oraz że „kobieta marnuje czas, kiedy mogłaby być w ciąży, a nie jest”. Z tego powodu „Dziecko i figura” wzbudza w sieci duże kontrowersje. Ciekawe, czy była gwiazda „M jak Miłość” pogodzi karierę dziennikarską i aktorską z mandatem radnej.

RadioZET.pl/MF