Zamknij

Była żona muzyka De Mono ma nowotwór. Kim jest Agata Kościkiewicz?

Redakcja
01.06.2018 15:17
Agata Kościkiewicz
fot. BLAWICKI PIOTR/EAST NEWS

Agata Kościkiewicz poinformowała, że ma nowotwór. Była żona muzyka De Mono w programie śniadaniowym opowiedziała o zmaganiach z chorobą. Jest przygotowana na najgorsze.

Niedawno Agata Kościkiewicz, była żona producenta muzycznego i muzyka De Mono Marka Kościkiewicza, gościła w studiu TVN, gdzie opowiedziała o tym, że zmaga się z nowotworem. Wcześniej o swojej chorobie poinformowała na Facebooku. Przyznała, że miała wewnętrzną potrzebę, by podzielić się tą informacją i przełamać tabu.

W „Dzień dobry TVN” opowiedziała o tym, jak wygląda codzienność matki dwójki chłopców walczącej ze złośliwym nowotworem mózgu.

– Jak usłyszałam diagnozę, to mi się świat zawalił. Pomyślałam, że to jest jeden z ważniejszych momentów w moim życiu i chcę się tym podzielić. Były pytania, część osób o tym wiedziała – powiedziała. – Zaczęło się od tego, że przez lata miałam ból głowy, krwotoki z nosa, ale myślałam, że to ze zmęczenia, stresu, przepracowania. Od dziecka miałam problemy ze zdrowiem, więc byłam przyzwyczajona do tego, że coś się ze mną dzieje nie tak i to lekceważyłam. Półtora roku temu dowiedziałam się, że mam guza mózgu. Ale pierwsza diagnoza to był oponiak, łagodny guz. Niestety, w ciągu roku urósł trzykrotnie – wyjaśniła.

Konieczna była skomplikowana operacja. Teraz Kościkiewicz przygotowuje się na niekorzystny rozwój sytuacji. Uporządkowała sprawy notarialne, a nawet poczyniła pewne przygotowania do pogrzebu: poprosiła przyjaciółkę, Patrycję Markowską, by zaśpiewała na ceremonii.

Kim jest Agata Kościkiewicz?

Agata jest drugą żoną Marka Kościkiewicza, z którym ma dwóch nastoletnich synów: Jana i Mikołaja. Z Markiem poznała się jeszcze jako nastolatka. Jest od niego 18 lat młodsza. Różnica wieku nie przeszkadzała im jednak, by przez kilkanaście lat tworzyć udane małżeństwo. Choć po kryzysie udało się im na kilka lat wytrwać razem, to jednak w 2014 roku ogłosili, że się rozwodzą.

Agata oddała się opiece nad synami i restauracji Basico Food, Wine & Friends, którą założyli razem z Markiem. Po pewnym czasie znalazła nowego partnera. Teraz zmaga się z rzadkim nowotworem.

Agacie Kościkiewicz życzymy wytrwałości i trzymamy kciuki za jej zdrowie.

RadioZET.pl/SA