Były mąż Górniak chce wyjechać za granicę?

16.11.2017 10:36

Od kiedy Dariusz K., muzyk i były mąż Edyty Górniak, został prawomocnie skazany na sześć lat więzienia za śmiertelne potrącenie kobiety, nie gaśnie zainteresowanie całą sprawą. Nie milkną głosy, że skazany próbuje uniknąć odsiadki.

Dariusz K fot. PAP

Już pół roku temu Dariusz K. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę sześciu lat pozbawienia wolności za potrącenie pieszej ze skutkiem śmiertelnym. Od niedawna jego obrońcy starają się o odroczenie kary. W tym celu wystosowali pismo, w którym odwołują się do złej kondycji psychicznej skazanego. Jak twierdzą, kiedy Dariusz K. rozwiódł się z Edytą Górniak, przeszedł załamanie nerwowe i nadal nie może się z niego pozbierać. Ma myśli samobójcze, a jego stan się nie poprawia.

Teraz okazuje się, że plan jest taki, by Dariusz K. nie odbywał leczenia w Polsce, tylko w jakiejś placówce zagranicznej. Jak informuje "Fakt", mężczyzna chciałby wyjechać do Berlina. Informator gazety zdradza, że Dariusz K., od kiedy opuścił areszt, nie spotyka się z sympatią. "Na ulicy witają go krzywe spojrzenia i uśmieszki" - pisze "Fakt". Zmiana otoczenia wydaje się w tej sytuacji dobrym wyjściem dla niego. Co jednak na to rodzina ofiary zdarzenia? I jak do tego ustosunkuje się sąd?

Kolejna rozprawa planowana jest niebawem.

RadioZET.pl/Fakt/SA

Oceń