Zamknij

Były mąż Górniak chce wyjechać za granicę?

Redakcja
16.11.2017 10:36
Dariusz K
fot. PAP

Od kiedy Dariusz K., muzyk i były mąż Edyty Górniak, został prawomocnie skazany na sześć lat więzienia za śmiertelne potrącenie kobiety, nie gaśnie zainteresowanie całą sprawą. Nie milkną głosy, że skazany próbuje uniknąć odsiadki.

Już pół roku temu Dariusz K. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę sześciu lat pozbawienia wolności za potrącenie pieszej ze skutkiem śmiertelnym. Od niedawna jego obrońcy starają się o odroczenie kary. W tym celu wystosowali pismo, w którym odwołują się do złej kondycji psychicznej skazanego. Jak twierdzą, kiedy Dariusz K. rozwiódł się z Edytą Górniak, przeszedł załamanie nerwowe i nadal nie może się z niego pozbierać. Ma myśli samobójcze, a jego stan się nie poprawia.

Teraz okazuje się, że plan jest taki, by Dariusz K. nie odbywał leczenia w Polsce, tylko w jakiejś placówce zagranicznej. Jak informuje "Fakt", mężczyzna chciałby wyjechać do Berlina. Informator gazety zdradza, że Dariusz K., od kiedy opuścił areszt, nie spotyka się z sympatią. "Na ulicy witają go krzywe spojrzenia i uśmieszki" - pisze "Fakt". Zmiana otoczenia wydaje się w tej sytuacji dobrym wyjściem dla niego. Co jednak na to rodzina ofiary zdarzenia? I jak do tego ustosunkuje się sąd?

Kolejna rozprawa planowana jest niebawem.

RadioZET.pl/Fakt/SA