Zamknij

Były mąż Górniak nie pójdzie do więzienia, bo ma depresję?

Redakcja
27.10.2017 11:04
Dariusz K
fot. PAP

W kwietniu 2017 były mąż Edyty Górniak, Dariusz K., został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę sześciu lat pozbawienia wolności za potrącenie pieszej ze skutkiem śmiertelnym. Teraz jego obrońcy wystosowali pismo, w którym wnoszą o odroczenie kary ze względu na chorobę psychiczną.

W wystosowanych dokumentach obrońcy Dariusza K. informują, że ich klient jest w bardzo złej kondycji psychicznej. Ma myśli samobójcze i jest pod stałym nadzorem lekarzy. Jak informuje "Super Express", były muzyk zmaga się z depresją już siedem lat. W 2010 roku, kiedy to rozwiódł się z Edytą Górniak, przeszedł załamanie nerwowe, z którego do tej pory się nie pozbierał. Podobno choroba nadal się pogłębia, dlatego umieszczenie skazanego w więzieniu mogłoby jeszcze pogorszyć jego stan.

Przypomnijmy, że w uzasadnieniu wyroku z 18 kwietnia 2017 roku sędzia wskazała, że 6 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat to najbardziej surowy wyrok, jaki mogła wydać. Choć Dariusz K. w chwili wypadku był pod wpływem narkotyków, w dokumentach nie było o tym adnotacji.

Od listopada 2016 roku Dariusz K. przebywa poza aresztem. Wyszedł za poręczeniem majątkowym.

Ciekawe, co o takim obrocie sprawy sądzi rodzina zmarłej.

RadioZET.pl/SE/SA