Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Były mąż Górniak nie pójdzie do więzienia, bo ma depresję?

27.10.2017 11:04

W kwietniu 2017 były mąż Edyty Górniak, Dariusz K., został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę sześciu lat pozbawienia wolności za potrącenie pieszej ze skutkiem śmiertelnym. Teraz jego obrońcy wystosowali pismo, w którym wnoszą o odroczenie kary ze względu na chorobę psychiczną.

Dariusz K fot. PAP

W wystosowanych dokumentach obrońcy Dariusza K. informują, że ich klient jest w bardzo złej kondycji psychicznej. Ma myśli samobójcze i jest pod stałym nadzorem lekarzy. Jak informuje "Super Express", były muzyk zmaga się z depresją już siedem lat. W 2010 roku, kiedy to rozwiódł się z Edytą Górniak, przeszedł załamanie nerwowe, z którego do tej pory się nie pozbierał. Podobno choroba nadal się pogłębia, dlatego umieszczenie skazanego w więzieniu mogłoby jeszcze pogorszyć jego stan.

Przypomnijmy, że w uzasadnieniu wyroku z 18 kwietnia 2017 roku sędzia wskazała, że 6 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat to najbardziej surowy wyrok, jaki mogła wydać. Choć Dariusz K. w chwili wypadku był pod wpływem narkotyków, w dokumentach nie było o tym adnotacji.

Od listopada 2016 roku Dariusz K. przebywa poza aresztem. Wyszedł za poręczeniem majątkowym.

Ciekawe, co o takim obrocie sprawy sądzi rodzina zmarłej.

RadioZET.pl/SE/SA

Oceń