Zamknij

Catherine Deneuve miała udar mózgu. Jest w ciężkim stanie

Judyta Wanicka
07.11.2019 10:32
Catherine Deneuve
fot. LOIC VENANCE/AFP/East News

Catherine Deneuve we wtorek przeszła niedokrwienny udar mózgu. Stan 76-letniej aktorki jest określany jako ciężki. Rodzina Catherine Deneuve wydała oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że udar był „ograniczony i odwracalny”.

Catherine Deneuve przeszła udar mózgu

Catherine Deneuve została przewieziona do szpitala po tym, jak we wtorkowy wieczór źle się poczuła. „Le Parisien” podawał, że stan 76-letnie gwiazdy jest poważny i wymaga hospitalizacji.

W środę rodzina aktorki wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że Catherine Deneuve przeszła udar niedokrwienny mózgu. Nie zostały jednak zaburzone funkcje motoryczne. W komunikacie przekazanym agencji AFP przez agentkę Claire Blondel podano, że aktorka dostała bardzo ograniczonego, a więc odwracalnego, udaru niedokrwiennego mózgu.

Na szczęście nie utraciła sprawności ruchowej i oczywiście musi trochę odpocząć – przekazano.

„Le Parisien” podaje, że Catherine Deneuve trafiła do szpitala w stanie ciężkim i wymaga szeregu badań. Stacji BFM TV, powołując się na informacje od bliskich aktorki, poinformowała, że do pogorszenia zdrowia doszło na skutek przemęczenia spowodowanego napiętym grafikiem. 76-letnia Catherine Deneuve obecnie pracuje na planie najnowszego filmu Emmanuelle Bercot „De son vivant”, którego premiera jest planowana na przyszły rok. 

Catherine Deneuve
fot. Marechal Aurore/ABACA/Abaca/East News

Catherine Deneuve jest jedną z najwybitniejszych aktorek francuskiego i światowego kina. Urodziła się 22 października 1943 w Paryżu. Na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie „Les collégiennes”, gdy miała 13 lat. Sławę zdobyła rolą w muzycznym melodramacie „Parasolki z Cherbourga” Jacquesa Demy z roku 1964. Była uważana za muzę Luisa Buñuela. Zagrała w dwóch jego filmach „Piękność dnia” oraz „Tristana”. W 1993 roku otrzymała nominację do Oscara za rolę w „Indochinach” Régisa Wargniera. W sumie zagrała w 120 filmach. Na swoim koncie ma Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie, dwa Cezary w Cannes oraz Europejską Nagrodę Filmową.

RadioZET.pl/jw