Zamknij

Catherine Deneuve trafiła do szpitala. Jej stan jest poważny

Judyta Wanicka
06.11.2019 13:37
Catherine Deneuve
fot. Reynaud Julien/APS-Medias/ABACA/Abaca/East News

Catherine Deneuve trafiła w nocy do jednego z paryskich szpitali. Stan 76-letniej gwiazdy kina jest poważny. Francuskie media podają, że przyczyną złego stanu zdrowia Catherine Deneuve jest przemęczenie organizmu.

Catherine Deneuve trafiła do szpitala w poważnym stanie

Catherine Deneuve została przewieziona w nocy do szpitala w Paryżu. 76-letnia legenda francuskiego kina nagle źle się poczuła i zasłabła. „Le Parisien” podaje, że jej stan jest poważny i wymaga hospitalizacji.

Według doniesień stacji BFM TV, która powołuje się na informacje od bliskich aktorki, Catherine Deneuve trafiła do szpitala z powodu skrajnego przemęczenia spowodowanego napiętym grafikiem. Jak donosi stacja, aktorka zostanie poddana pogłębionym badaniom lekarskim.

76-letnia Catherine Deneuve obecnie pracuje na planie najnowszego filmu Emmanuelle Bercot „De son vivant”, którego premiera jest planowana na przyszły rok.

Catherine Deneuve
fot. ANSA/Associated Press/East News

Catherine Deneuve jest jedną z najwybitniejszych aktorek francuskiego i światowego kina. Urodziła się 22 października 1943 w Paryżu. Na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie „Les collégiennes”, gdy miała 13 lat. Sławę zdobyła rolą w muzycznym melodramacie „Parasolki z Cherbourga” Jacquesa Demy z roku 1964. Była uważana za muzę Luisa Buñuela. Zagrała w dwóch jego filmach „Piękność dnia” oraz „Tristana”. W 1993 roku otrzymała nominację do Oscara za rolę w „Indochinach” Régisa Wargniera. W sumie zagrała w 120 filmach. Na swoim koncie ma Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie, dwa Cezary w Cannes oraz Europejską Nagrodę Filmową.

RadioZET.pl/jw