Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Catherine Deneuve trafiła do szpitala. Jej stan jest poważny

06.11.2019 13:37

Catherine Deneuve trafiła w nocy do jednego z paryskich szpitali. Stan 76-letniej gwiazdy kina jest poważny. Francuskie media podają, że przyczyną złego stanu zdrowia Catherine Deneuve jest przemęczenie organizmu.

Catherine Deneuve fot. Reynaud Julien/APS-Medias/ABACA/Abaca/East News

Catherine Deneuve trafiła do szpitala w poważnym stanie

Catherine Deneuve została przewieziona w nocy do szpitala w Paryżu. 76-letnia legenda francuskiego kina nagle źle się poczuła i zasłabła. „Le Parisien” podaje, że jej stan jest poważny i wymaga hospitalizacji.

Według doniesień stacji BFM TV, która powołuje się na informacje od bliskich aktorki, Catherine Deneuve trafiła do szpitala z powodu skrajnego przemęczenia spowodowanego napiętym grafikiem. Jak donosi stacja, aktorka zostanie poddana pogłębionym badaniom lekarskim.

76-letnia Catherine Deneuve obecnie pracuje na planie najnowszego filmu Emmanuelle Bercot „De son vivant”, którego premiera jest planowana na przyszły rok.

Catherine Deneuve fot. ANSA/Associated Press/East News

Catherine Deneuve jest jedną z najwybitniejszych aktorek francuskiego i światowego kina. Urodziła się 22 października 1943 w Paryżu. Na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie „Les collégiennes”, gdy miała 13 lat. Sławę zdobyła rolą w muzycznym melodramacie „Parasolki z Cherbourga” Jacquesa Demy z roku 1964. Była uważana za muzę Luisa Buñuela. Zagrała w dwóch jego filmach „Piękność dnia” oraz „Tristana”. W 1993 roku otrzymała nominację do Oscara za rolę w „Indochinach” Régisa Wargniera. W sumie zagrała w 120 filmach. Na swoim koncie ma Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie, dwa Cezary w Cannes oraz Europejską Nagrodę Filmową.

RadioZET.pl/jw

Oceń