Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Celna riposta Anji Rubik. Odpowiedziała na seksistowski komentarz

06.08.2018 14:33
xxx zet

Anja Rubik była jednym z gości festiwalu Pol'and'Rock 2018. W trakcie panelu dyskusyjnego opowiadała o poziomie edukacji seksualnej w Polsce. Celnie również zripostowała seksistowski komentarz jednego z uczestników, czym zyskała sobie dużą sympatię.

Celna riposta Anji Rubik. Odpowiedziała na seksistowski komentarz fot. Instagram:@anja_rubik

Festiwal Pol’and’Rock 2018 dobiegł końca. Była to pierwsza edycja Przystanku Woodstock pod zmienioną nazwą. Poza licznymi koncertami uczestnicy mieli również okazję wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych o różnorodnej tematyce. W tym roku jedną z zaproszonych gwiazd była topmodelka Anja Rubik, która opowiadała o poziomie edukacji seksualnej w naszym kraju. Niestety, choć większość uczestników z uwagą słuchała wypowiedzi Anji, jeden z fanów nie odmówił sobie seksistowskiego komentarza. Gwiazda jednak popisała się błyskawiczną i błyskotliwą ripostą.

Anja Rubik ripostuje seksistowski komentarz

W trakcie dyskusji z zaproszoną modelką, w tłumie znajdujących się na panelu osób dało się słyszeć krzyk „pokaż cycki”. Anja Rubik ani przez chwilę nie wydawała się zbita z tropu tym mało wyszukanym tekstem. Przeciwnie, niemal natychmiast błyskotliwie odpowiedziała krzyczącemu.

– To ja decyduję, kiedy się rozbierać, a kiedy nie. To jest moja decyzja. Jeśli to ma cel i sens i ufam artyście, to się decyduję. To świadomy wybór, więc to nie jest tak, że ja ci teraz pokażę cycki.

Reakcja gwiazdy została doceniona nie tylko przez zgromadzoną publiczność, ale też w błyskawicznym tempie obiegła sieć i wywołała lawinę pozytywnych komentarzy wśród internautów. Również sama modelka była zachwycona możliwością wystąpienia przed licznie zebranymi fanami.

Supermodelka edukuje w sprawach seksu

Anja Rubik zaangażowała się w kampanię mającą na celu edukację seksualną polskiego społeczeństwa. Według niej młodzież nie ma dostatecznej wiedzy na tematy związane z antykoncepcją i seksem. Skutkuje to zwiększeniem ryzyka zachorowania na choroby weneryczne i nieplanowanej ciąży. Zdaniem Rubik winne takiemu obrotowi spraw jest zbytnie związanie spraw wychowania seksualnego z religią i panująca w kraju opinia, że seksualność winna być tematem tabu. Dlatego zebrała wokół siebie grupę ekspertów i w połowie września 2018 roku wyda podręcznik „Sexedpl”, z którego młodzi ludzie będą mogli czerpać informacje z zakresu edukacji seksualnej.

Anja Rubik znana jest ze swojej działalności edukacyjnej i społecznej. Zabrała między innymi głos w sprawie wykorzystywania plastikowych opakowań.

RadioZET.pl/MF

Oceń