Zamknij

Cezary Żak odwiedził grób Piotra Machalicy i pokazał niezwykły nagrobek zmarłego aktora

22.06.2021 17:34
Machalica i Żak
fot. ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER/EAST NEWS

Cezary Żak wraz z grupą aktorów odwiedził grób Piotra Machalicy. Aktor pokazał nagrobek zmarłego kolegi. Okazuje się, że pomnik Machalicy jest bardzo nietypowy.

Cezary Żak i Piotr Machalica wielokrotnie stawali razem na deskach "Och teatru", gdzie pokazali, jak dobrze dogadują się jako aktorzy. Kiedy Machalica zmarł, całe środowisko aktorskie mocno przeżyło tę tragedię. Zmarłego pożegnano uroczystą mszą, która odbyła się w Warszawie, jednak jego prochy spoczęły na cmentarzu w Częstochowie. Teraz Żak wraz z grupą zaprzyjaźnionych aktorów mieli okazję odwiedzić grób kolegi. Aktorska ekipa podróżowała do Chorzowa ze spektaklem teatralnym "Kolacja dla głupca" i po drodze zajechała do Częstochowy. Cezary Żak pokazał w sieci, jak wygląda nagrobek Machalicy. Jest bardzo nietypowy.

Zobacz także: Maciej Orłoś i jego żona przeżyli tragedię. Ewa Orłoś otworzyła się po latach. "Wyłam jak zwierzę"

Cezary Żak pokazała nagrobek Piotra Machalicy. Jest bardzo wyjątkowy

Cezary Żak był bardzo blisko związany z Piotrem Machalicą. Kiedy Machalica zmarł, na profilu Żaka na Facebooku pojawiło się bardzo w zruszające pożegnanie. "Kto nam teraz będzie śpiewał w garderobie? Kto będzie opowiadał anegdoty? Kto będzie pytał o szybkie metody uczenia się tekstu? Kto będzie opowiadał o nowych fascynacjach motoryzacyjnych? Kto w końcu będzie cytował świńskie limeryki największych Mistrzów?" - wspominał zmarłego. Teraz, kiedy nadarzyła się okazja, zaprzyjaźnieni aktorzy odwiedzili grób zmarłego, a Żak pokazał w sieci ujęcie z tej wyjątkowej chwili. Napisał też kilka słów.

"Jadąc do Chorzowa z 'Kolacją dla głupca' odwiedziliśmy Przyjaciela. Brakuje go bardzo" - napisał Żak. Na ujęciu widać nagrobek Machalicy. Jak widać, płyta bardzo się wyróżnia, bo jest biała. Wokół stoją kwiaty. Zamiast tradycyjnego, małego zdjęcia, umieszczona została duża podobizna zmarłego aktora. Z daleka widać, że to właśnie tu spoczywa Piotr Machalica.

zak
fot.