Zamknij

Chajzer obnażył prawdę o „prawdziwych Polakach"

Redakcja
06.04.2017 13:17
Chajzer obnażył prawdę o „prawdziwych Polakach"
fot. Facebook/Filip Chajzer

Filip Chajzer jest mistrzem dziennikarskiej prowokacji. Ostatnio wybrał się na bazar, gdzie rozmawiał z „prawdziwymi Polakami". Zobaczcie, co wyszło z tego eksperymentu. 

Dziennikarz TVN poszedł na wielki bazar, gdzie można kupić popularną w niektórych kręgach odzież patriotyczną. Szybko okazało się, że zarówno fani tego typu strojów, jak i ich sprzedawcy nie mają do powiedzenia zbyt dużo na temat historii Polski. 

Chajzer zadawał naprawdę proste pytania – takie, z którymi bez trudu powinni poradzić sobie uczniowie gimnazjów – i to niekoniecznie klas humanistycznych. Niestety jednak nikt nie wykazał się nawet elementarną wiedzą na temat historii naszego kraju. Zdaniem rozmówców Chajzera powstanie warszawskie wybuchło bowiem... pierwszego września, a Znak Polski Walczącej jest też... znakiem piwa. O tym, kto dowodził walkami podczas powstania, nie wie już naprawdę nikt. O ile brak znajomości historii Polski można wybaczyć jeszcze obcokrajowcom, o tyle osobom, które zaopatrują się w tego typu odzież, chyba już niekoniecznie. Nic dziwnego, że pod wideo pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy.

Filmik szybko rozprzestrzenił się po całej sieci. Możecie zobaczyć go także poniżej.

RadioZET.pl/SI