Zamknij

Co dalej z "Jeden z dziesięciu"? Jest oświadczenie TVP ws. programu i prowadzącego

11.06.2021 10:00
Jeden z dziesięciu
fot. Tomasz Urbanek/East News

"Jeden z dziesięciu" należy do grona najchętniej oglądanych teleturniejów w polskiej telewizji. Ostatnio nad programem, który od lat prowadzi Tadeusz Sznuk, zawisły czarne chmury. Telewizja Polska zdradziła, czy uwielbiane show powróci z nowym sezonem.

"Jeden z dziesięciu" to program emitowany w Telewizji Polskiej od 3 czerwca 1994 roku. Od początku jego prowadzącym jest Tadeusz Sznuk. Gospodarz zaskarbił sobie sympatię widzów i uczestników ciekawymi, trafnymi komentarzami oraz dużą wiedzą. Kilka tygodni temu widzów teleturnieju zaniepokoiły słowa prowadzącego. Sznuk po finale nie zapowiedział kolejnej edycji, a zamiast tego pożegnał się słowami: "Widzom dziękujemy za obecność. I to koniec".

Widzowie, zaniepokojeni wizją końca kultowego programu, poprosili o komentarz publicznego nadawcę oraz samego Tadeusza Sznuka. W rozmowie z serwisem Wirtualna Polska przedstawiciel Euromedia TV, producenta programu, potwierdził, iż współpraca z TVP układa się coraz trudniej. Sam gospodarz teleturnieju również potwierdził, że "rozmowy z telewizją trwają", a stacja przedstawiła warunki, które "trudno zaakceptować".

Zobacz także: "Jeden z dziesięciu" znika z anteny? Tadeusz Sznuk zabrał głos

Jeden z dziesięciu: Program wróci jesienią na TVP

Okazuje się jednak, że rozmowy między producentem programu oraz stacją zakończyły się porozumieniem. Redakcja Onetu opublikowała oświadczenie Centrum Informacji TVP:

- Strony znalazły porozumienie. Zgodnie z planem premierowe odcinki teleturnieju zobaczymy jesienią, a prowadzącym jest oczywiście Tadeusz Sznuk - czytamy.

Również na stronie "Jeden z dziesięciu" na Facebooku znalazło się potwierdzenie tego, iż program wróci z kolejną edycją na jesieni.

- Szanowni Państwo, informujemy, że ekipa teleturnieju wraca na plan "Jednego z Dziesięciu"! Teraz jeszcze zapraszamy na powtórki, ale już po wakacjach wrócimy do Was z premierowymi odcinkami. Do zobaczenia - w studiu lub przed telewizorami.

Widzowie w komentarzach nie kryją swojej radości z pomyślnego zakończenia sprawy. Będziecie oglądać kolejną edycję programu?