Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Co dzieje się z Conchitą Wurst?

10.05.2017 10:54

W 2014 roku Eurowizję wygrała reprezentantka Austrii, Conchita Wurst. Jej zwycięstwo poruszyło internautów z całego świata. 

Co dzieje się z Conchitą Wurst? fot. Instagram

Choć ci bardziej konserwatywni niezbyt smacznie żartowali na temat „kobiety z brodą", byli i tacy, którzy twierdzili, że nikt inny nie zrobił dla tolerancji tyle co Conchita. Wurst tak naprawdę jest mężczyzną i nazywa się Thomas Neuwirth, ale mówi o sobie w formie żeńskiej i prosi, by tak zwracali się do niego fani i dziennikarze.

Conchita nadal nie rezygnuje z kariery piosenkarki, choć angażuje się także w walkę o sprawy społeczne, takie jak małżeństwa jednopłciowe czy prawa homoseksualistów do dziedziczenia po sobie. W odpowiedzi na krytykę ze strony prawicowych polityków dotyczącą jej wizerunku oraz występu w Konkursie Piosenki Eurowizji przyznała: Dla mnie to największy komplement, kiedy wysocy rangą politycy używają mojego imienia, by wyrazić swój gniew.

Conchita zapowiedziała także, że nie zamierza rezygnować z walki o wolność. Nic dziwnego więc, że często pojawia się na marszach i spotkaniach dotyczących praw osób LGBT.

RadioZET.pl/SI

Oceń