Zamknij

Prowadził "Od przedszkola do Opola" i niespodziewanie zniknął. Co robi teraz Michał Juszczakiewicz?

13.01.2022 16:28
Michał Juszczakiewicz
fot. Instagram/Michał Juszczakiewicz/screen/LESZEK WROBLEWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Michał Juszczakiewicz był dawniej jedną z najbardziej znanych twarzy TVP. Popularność zdobył dzięki programowi "Od przedszkola do Opola", który prowadził. Niespodziewanie prezenter zniknął. Czym teraz się zajmuje?

Michał Juszczakiewicz to prezenter, który był świetnie znany jako prowadzący popularny program "Od przedszkola do Opola", w którym dzieci śpiewały muzyczne przeboje. Jest też aktorem z bardzo pokaźną liczbą ról. W filmie debiutował już w 1976 roku. Juszczakiewicz jest również reżyserem i producentem filmów dokumentalnych. Choć w pewnym momencie był jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVP, niespodziewanie z niej zniknął. Czym się teraz zajmuje?

Zobacz także: Szymon Hołownia podzielił się radosną nowiną. Urodziła mu się córeczka [FOTO]

W jednym z dawnych wywiadów Juszczakiewicz informował, że na prowadzenie "Od przedszkola do Opola" zgodził się tylko pod warunkiem, że będzie mógł przy nim pracować także jako reżyser.

Ustaliliśmy, że prowadzącym powinien być aktor. Zaczęło się szukanie i wtedy okazało się, że najbardziej zorientowaną osobą w temacie jestem ja. Chciałem reżyserować, więc zgodziłem się na prowadzenie, pod warunkiem objęcia reżyserii - powiedział.magazynowi "Na Żywo".

Prowadził "Od przedszkola do Opola" i niespodziewanie zniknął. Co robi teraz Michał Juszczakiewicz?

Producenci na to przystali, a prezenter zadebiutował jako prowadzący dziecięce muzyczne show. Wtedy tez jego kariera zaczęła się błyskawicznie rozwijać, a on zyskał olbrzymią popularność. Jak przyznawał, ma to swoje dobre, jak i złe strony. Choć twierdził też, że zazwyczaj spotykał się z bardzo pozytywnymi rekcjami, to jednak sława była dla niego męcząca.

W 2007 roku program "Od przedszkola do Opola" zniknął z anteny, a wraz z nim Juszczakiewicz, który wreszcie miał więcej czasu na aktorstwo oraz swoje pasje. W 2008 roku zagrał w "Na dobre i na złe". Niestety, nie udało mu się ponownie rozpędzić swojej kariery aktorskiej, choć w 2021 roku powrócił do wspomnianego serialu, grając w nim Marka - ojca Barbary.

Trzeba przyznać, że prezenter mocno się zmienił przez te lata.