Zamknij

Córka Pauliny Młynarskiej tańczy pod Sejmem. „Potrzebne egzorcyzmy”

Redakcja
27.07.2018 13:32
Córka Pauliny Młynarskiej tańczy pod Sejmem. „Potrzebne egzorcyzmy”
fot. Instagram:@gender_genetrix

Córka Pauliny Młynarskiej aktywnie walczy o prawa kobiet i protestuje przeciw decyzjom rządu. Jako formę sprzeciwu wybrała oryginalny performance. W kolorowych strojach tańczyła między innymi pod gmachem Sejmu. Sama nazywa to „egzorcyzmami”.

Alicja Nauman, córka Pauliny Młynarskiej i wnuczka Wojciecha Młynarskiego, słynie z ekstrawaganckiego ubioru i kontrowersyjnego stylu życia. Krótkie włosy lub ogolona głowa i awangardowe, kolorowe stroje to znak rozpoznawczy Alicji. Wzbudza ona również uwagę dużym zaangażowaniem w kwestie społeczno-polityczne. Aktywnie wspiera walkę o prawa kobiet i osób niepełnosprawnych, a także sprzeciwia się ograniczaniu demokratycznego charakteru państwa. I również w tych kwestiach stosuje niekonwencjonalne metody.

Alicja Nauman protestuje tańcząc
fot. Instagram:@gender_genetrix

Alicja Nauman egzorcyzmuje Sejm i Senat

Alicja Naumann jako formę protestu wybrała, jak sama to nazywa, „egzorcyzmowanie”. To rodzaj performance'u polegającego na dziwnym tańcu Alicji ubranej w krzykliwe, oryginalne stroje. W zależności od miejsca, w którym wykonuje taniec, zmieniają się dominujące kolory. Dziś na jej profilu na Instagramie pojawił się film nakręcony pod Ministerstwem Sprawiedliwości, na którym pojawia się w stroju czerwonym. Wcześniej przeprowadzała „egzorcyzmy” pod gmachem Sejmu ubrana na niebiesko i fioletowo. Z kolei pod Domem Arcybiskupów wirowała w odcieniach żółci. A to tylko część z jej występów. Nieraz była legitymowana i spisywana przez policjantów, ale widać takie sytuacje nie zrażają jej ani trochę.

Córka Pauliny Młynarskiej broni tęczy

W swoich wpisach Alicja Nauman bardzo często podkreśla swoją sympatię dla tęczowych barw, w hasztagach pojawiają się między innymi #feminist i #queer czy #antifa. Jak sama pisze:

„Sejmowi i Senatowi potrzebne nieustanne egzorcyzmy! #Tęczenie naszą bronią!”

„#TĘCZĘ ubrana w ciuchy od moich znajomych i rodziny przed Ministerstwem NIEsprawiedliwości, przeciwko demontażowi państwa prawa, przeciwko pogardzie jakiej się dopuszcza obecny rząd wobec wszystkich obywatelek i obywateli,którzy nie godzą się na otwieranie furtki dyktaturze”

Jak widać, córka Pauliny Młynarskiej stawia na rozpoznawalność i nietuzinkową formę protestu. Jej zaangażowanie nie słabnie, przeciwnie, zdjęć i filmów pojawia się coraz więcej.

Również Paulina Młynarska zasłynęła kilkoma odważnymi wypowiedziami. Między innymi skrytykowała postać Marii Teresy.

RadioZET.pl/MF