Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Córka Pauliny Młynarskiej tańczy pod Sejmem. „Potrzebne egzorcyzmy”

27.07.2018 13:32

Córka Pauliny Młynarskiej aktywnie walczy o prawa kobiet i protestuje przeciw decyzjom rządu. Jako formę sprzeciwu wybrała oryginalny performance. W kolorowych strojach tańczyła między innymi pod gmachem Sejmu. Sama nazywa to „egzorcyzmami”.

Córka Pauliny Młynarskiej tańczy pod Sejmem. „Potrzebne egzorcyzmy” fot. Instagram:@gender_genetrix

Alicja Nauman, córka Pauliny Młynarskiej i wnuczka Wojciecha Młynarskiego, słynie z ekstrawaganckiego ubioru i kontrowersyjnego stylu życia. Krótkie włosy lub ogolona głowa i awangardowe, kolorowe stroje to znak rozpoznawczy Alicji. Wzbudza ona również uwagę dużym zaangażowaniem w kwestie społeczno-polityczne. Aktywnie wspiera walkę o prawa kobiet i osób niepełnosprawnych, a także sprzeciwia się ograniczaniu demokratycznego charakteru państwa. I również w tych kwestiach stosuje niekonwencjonalne metody.

Alicja Nauman protestuje tańcząc fot. Instagram:@gender_genetrix

Alicja Nauman egzorcyzmuje Sejm i Senat

Alicja Naumann jako formę protestu wybrała, jak sama to nazywa, „egzorcyzmowanie”. To rodzaj performance'u polegającego na dziwnym tańcu Alicji ubranej w krzykliwe, oryginalne stroje. W zależności od miejsca, w którym wykonuje taniec, zmieniają się dominujące kolory. Dziś na jej profilu na Instagramie pojawił się film nakręcony pod Ministerstwem Sprawiedliwości, na którym pojawia się w stroju czerwonym. Wcześniej przeprowadzała „egzorcyzmy” pod gmachem Sejmu ubrana na niebiesko i fioletowo. Z kolei pod Domem Arcybiskupów wirowała w odcieniach żółci. A to tylko część z jej występów. Nieraz była legitymowana i spisywana przez policjantów, ale widać takie sytuacje nie zrażają jej ani trochę.

Córka Pauliny Młynarskiej broni tęczy

W swoich wpisach Alicja Nauman bardzo często podkreśla swoją sympatię dla tęczowych barw, w hasztagach pojawiają się między innymi #feminist i #queer czy #antifa. Jak sama pisze:

„Sejmowi i Senatowi potrzebne nieustanne egzorcyzmy! #Tęczenie naszą bronią!”

„#TĘCZĘ ubrana w ciuchy od moich znajomych i rodziny przed Ministerstwem NIEsprawiedliwości, przeciwko demontażowi państwa prawa, przeciwko pogardzie jakiej się dopuszcza obecny rząd wobec wszystkich obywatelek i obywateli,którzy nie godzą się na otwieranie furtki dyktaturze”

Jak widać, córka Pauliny Młynarskiej stawia na rozpoznawalność i nietuzinkową formę protestu. Jej zaangażowanie nie słabnie, przeciwnie, zdjęć i filmów pojawia się coraz więcej.

Również Paulina Młynarska zasłynęła kilkoma odważnymi wypowiedziami. Między innymi skrytykowała postać Marii Teresy.

RadioZET.pl/MF

Oceń