Zamknij

Córka Roberta Janowskiego zaczyna karierę wokalną. Tola Janowska ma już 19 lat

Judyta Wanicka
29.11.2019 14:02
Tola Janowska
fot. Wojciech Olszanka/East News

Tola Janowska to córka Roberta Janowskiego. 19-latka wystąpiła razem z tatą w ostatnim wydaniu "Dzień Dobry TVN". Tola nagrała niedawno nowy singiel i przymierza się do zrobienia kariery wokalnej. Jak wygląda dorosła córka Roberta Janowskiego?

Robert Janowski z córką Tolą w "Dzień Dobry TVN"

Robert Janowski ma dwie córki: 21 letnią Anielę i 19-letnią Tolę. Ich mamą jest druga żona gwiazdora, Katarzyna Dańska. W przeszłości Robert Janowski wielokrotnie pokazywał się z córkami w programach telewizyjnych oraz na różnych imprezach. Dziewczynki miały wtedy po kilka lat. Dzisiaj obie wyrosły na piękne kobiety i stanęły u progu wyboru drogi zawodowej. Czy pójdą w ślady znanego taty? Na pewno Tola Janowska zamierza zająć się twórczością muzyczną. Młodsza córka Roberta Janowskiego studiuje muzykologię. Niedawno wydała nowy singiel, który miała okazję zaprezentować na żywo w "Dzień Dobry TVN".

Tola Janowska, mimo młodego wieku, operuje nadzwyczaj dojrzałym głosem. Gdy jej tata po raz pierwszy usłyszał kompozycję Toli, nie wiedząc, że śpiewa to jego córka, zapytał zachwycony:

Kurde, fajne. Z jakiego YouTube'a to wzięłaś? Z jakiego kraju, kto to śpiewa? "To ja" - powiedziała Tola. To było niemożliwe! - opowiadał Robert Janowski.

Tola ma jedną rzecz, o którą walczą muzycy i wszyscy artyści - ma swoją barwę i swoje brzmienie - chwalił pociechę dumny tata.

Tola od dziecka otoczona była muzyką. Tata osłuchiwał ją z najlepszą światowa muzyką, puszczając płyty m.in. AC/DC, Deep Purple, Franka Sinatry, Pink Floyd, Queen czy Michaela Jacksona. Mama zajmująca się tańcem również zadbała, by córka odebrała porządną edukację muzyczną. Przyszłość Toli była więc niejako przesądzona.

Można powiedzieć, że nie miałam do końca wyboru - powiedziała w DDTVN. Nigdy nie chciałam się buntować przeciwko temu. Nawet jak bardzo chciałam być zbuntowana nastolatką, to i tak nie uciekałam od muzyki - powiedziała.

Tola Janowska pisała pierwsze teksty i muzykę już w wieku 9 lat. Mimo że rodzina zachęcała utalentowaną dziewczynę do prędkiego rozpoczęcia kariery, ona sama wolała poczekać, aż jej styl dojrzeje i będzie świadoma tego, co chce prezentować na scenie.

Tola Janowskiego wydaje debiutancką płytę

Córka Roberta Janowskiego przymierza się do wydania pierwszej płyty zatytułowanej "Yellow Stories". Pojawią się na niej piosenki napisane przez Tolę Janowską, m.in. "Fluffy Town", "On a First Step" i najnowszy singiel "Down With His Love", który Tola zaprezentowała w "Dzień Dobry TVN". Za klip do najnowszego kawałka Toli Janowskiej odpowiada Zofia Komasa, siostra reżysera Jana Komasy i wokalistki Mary Komasy.

Jaką muzykę gram? Ciężko określić, dobrać do tego jakieś jedno imię. Mogę powiedzieć, że jest to moja muza, jestem to ja w formie melodii muzycznej i trzeba to zaakceptować - powiedziała w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

Kiedy zaczynam śpiewać, czuje się naga. To sprawia, że ta moja wybuchowość i ten mój żółty kolor zaczyna się uciszać - wyznała Tola Janowska.

RadioZET.pl/jw