Zamknij

Córki prezydentów: Co dziś porabiają i jak wyglądają córki największych polskich polityków?

30.06.2020 14:52
Córki prezydentów: Co dziś porabiają i jak wyglądają córki największych polskich polityków?
fot. Viphoto/ Łukasz Gagulski/ East News

 Monika Jaruzelska, Maria Wiktoria Wałęsa, Aleksandra Kwaśniewska, Marta Kaczyńska i Kinga Duda. To córki prezydentów Polski, które towarzyszyły bądź dalej towarzyszą swoim ojcom podczas ważnych wystąpień politycznych. Co robią i jak dziś wyglądają?

Córki prezydentów nie mają czasem lekko. Są obserwowane przez opinię publiczną niemal na każdym kroku. Media rozpisują się o ich skandalach, nowych miłościach czy dzieciach. Co dziś robią  i jak wyglądają córki prezydentów III Rzeczpospolitej?

Monika Jaruzelska

Córka Wojciecha Jaruzelskiego. Publicystka, projektantka mody, stylistka, działaczka społeczna i samorządowiec. Na początku lat 90. współtworzyła miesięcznik "Twój Styl", gdzie przez osiem lat kierowała w nim działem mody i stylizacji. Wykłada w warszawskiej SWPS na kierunkach kulturoznawstwo i dziennikarstwo. Monika Jaruzelska jest autorką książek biograficznych: "Towarzyszka panienka", "Rodzina", "Oddech" oraz "Zmiana". Monika Jaruzelska jest członkinią rady Fundacji Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL. Z kolei od marca 2018 roku działała w powołanym we współpracy z działaczami Sojuszu Lewicy Demokratycznej Centrum Monitorowania Konsekwencji Ustawy Degradacyjnej, Startowała w wyborach samorządowych i parlamentarnych. w 2019 roku wystartowała z ramienia Polskiej Lewicy do Senatu w okręgu numer 43. Prywatnie związana była z m.in. lekarzem Dariuszem Fedynakiem, z którym ma syna Gustawa.

Maria Wiktoria Wałęsa

Najbardziej medialna córka Lecha Wałęsy. Udział w "Tańcu z gwiazdami" zagwarantował jej miejsce na ściankach, czerwonych dywanach i branżowych imprezach. W " Tańcu z gwiazdami" zdobyła siódme miejsce, występując u boku Pawła Godka. Po udziale w show nie przestawano o niej pisać, tym bardziej że Maria Wiktoria Wałęsa nie stroniła od imprezowego stylu życia.

Sporo zamieszania wywołało zdjęcie wówczas dwudziestokilkuletniej córki Lecha Wałęsy, która leżała pijana na tylnym siedzeniu samochodu. Maria zawodowo postanowiła działać na własny rachunek. Otworzyła fundację "Celebrity Nation", która miała za zadanie pomóc zaistnieć młodym ludziom w mediom. Założyła też marką odzieżową Cottonsushi, jednak biznes okazał się niewypałem. Firma Marii wpadła w długi. Przez 6 lat prowadzenia działalności firma miała ponad 362 tys. zł zaległości, a sąd ukarał Wałęsę grzywną wysokości 2 tys, zł za brak sprawozdań finansowych. Maria Wiktoria Wałęsa w trudnych chwilach mogła liczyć na tatę, który pomógł wydostać się jej z kłopotów finansowych. Od kilku lat Maria Wiktoria nie jest obecna w mediach i show-biznesie. Skupia się teraz na życiu rodzinnym.

EN_01221481_0012
fot. Hubert Biedrgnarski/ Reporter/ East News

Aleksandra Kwaśniewska

Córka Aleksandra Kwaśniewskiego, która jest równie medialna, a może nawet bardziej, niż Maria Wiktoria Wałęsa. Jest absolwentką psychologii na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak bardziej niż z psychologią, zaprzyjaźniła się z telewizją. W 2006 roku wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami". Udział w show był dla niej dalszą przepustką do pracy na szklanym ekranie. 

Prowadziła program Kulisy "Tańca z gwiazdami" i była reporterką programu śniadaniowego "Dzień Dobry TVN". Zagrała również gwiazdę w filmie "Korowód" i  użyczyła głosu Śpiącej Królewnie w animacji "Shrek Trzeci". 

Była uczestniczką programu Polsatu "Ranking gwiazd. Współprowadziła też talk-show "Mała czarna". W 2011 razem z mamą Jolantą Kwaśniewską prowadziła program TVN Style" Matki i córki", czyli rodzinny galimatias". Ola Kwaśniewska przeprowadza też wywiady dla magazynu "Viva!". Jest też współautorką tekstów na płycie męża - Kuby Badacha. Od kilku lat rzadko bywa na show-biznesowych imprezach. Migawki z życia zawodowego i prywatnego publikuje na swoim Instagramie.

Marta Kaczyńska

Córka zmarłego w 2010 roku Lecha Kaczyńskiego. Z wykształcenia jest prawniczką. Skończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Zdała egzamin aplikancki i zdobyła prawo do wykonywania zawodu adwokata.

Jest bohaterką filmu dokumentalnego Marii Dłużewskiej "Córka".  Wystąpiła także w filmach dokumentalnych "Gorycz i chwała" Ewy Świecińskiej. Marta Kaczyńska jest współautorką książki "Moi rodzice". Od 2014 roku pisze felietony do tygodnika "W sieci". Prywatnie była trzykrotnie zamężna. 28 lipca 2018 roku wzięła ślub z przedsiębiorcą Piotrem Zielińskim. Jest mamą trójki dzieci: dwóch córek: Ewy i Martyny oraz synka - Stanisława Lecha.

Kinga Duda

Córka urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. 25-letnia Kinga jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2019 roku otrzymała tytuł magistra.

Uznawana była za jedną z najlepszych studentek ze swojego kierunku. Reprezentowała swoją uczelnię na prestiżowym międzynarodowym konkursie w Madrycie. Skończyła też studia podyplomowe z prawa amerykańskiego na katolickim uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie.

Kinga Duda na swoim koncie ma również odbyte praktyki w międzynarodowych kancelariach prawniczych. Przez kilka miesięcy pracowała w jednej z najlepszych kancelarii prawniczych w Warszawie, czyli Maruta Wachta, gdzie zajmowała stanowisko młodszego prawnika. 25-letnia córka urzędującego prezydenta miała przeprowadzić się do Londynu, po to, aby odbyć staż w jednej z prestiżowych kancelarii prawniczych

EN_01254799_0026
fot. Łukasz Gagulski/ East New

RadioZet.pl

Posłuchaj podcastu