Zamknij

Czy Mark Zuckerberg straci tytuł najmłodszego miliardera?

Redakcja
24.07.2018 14:28
Czy Mark Zuckerberg straci tytuł najmłodszego miliardera?
fot. AFP/EAST NEWS

Do tej pory założyciel Facebooka jest najmłodszym miliarderem na świecie. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będzie długo cieszył się tym tytułem. Może już w przyszłym roku wyprzedzi go właścicielka kosmetycznego imperium.

Rozwój nowoczesnych technologii, stale zwiększający się udział mediów społecznościowych w przemyśle reklamowym oraz powszechna cyfryzacja sprawiają, że coraz łatwiej dorobić się wielkiej fortuny bazując na własnym wizerunku lub umożliwiając jego promocję innym. Chyba nikt nie wie o tym lepiej niż twórca Facebooka Mark Zuckerberg. Założyciel internetowego imperium dzięki swojemu talentowi zyskał nie tylko ogromną władzę, ale i oszałamiającą fortunę. Od 2008 roku jest posiadaczem nieoficjalnego tytułu najmłodszego miliardera na świecie. Został nim w wieku 23 lat. Wszystko jednak wskazuje, że być może już za rok zostanie zdetronizowany przez właścicielkę kosmetycznego imperium Kylie Jenner.

Kylie Jenner zarabia zawrotne sumy

Kylie Jenner zbudowała swoją karierę na występach w programach typu reality show, w tym „Z kamerą u Kardashianów”. Pracowała również dla wielu topowych magazynów kobiecych, takich jak Vogue czy Cosmopolitan. Jej profil na Instagramie obserwuje już ponad 111 milionów osób. W 2016 roku postanowiła założyć własną markę kosmetyków Kylie Cosmetics.

Pierwsza linia kosmetyków sygnowanych imieniem celebrytki wyprzedała się w ciągu minuty. Nic więc dziwnego, że firma przynosi celebrytce ogromne dochody. Wylicza się, że jej wartość to obecnie około 800 milionów dolarów. A Jenner ma zaledwie 21 lat.

Spektakularny sukces finansowy spowodował, że magazyn „Forbes” umieścił Kylie na okładce. Jej nazwisko pojawia się także w rankingu najlepiej opłacanych celebrytów 2018 roku. Dziennikarze obliczyli także, że młoda bizneswoman ma szansę zostać miliarderką już w przyszłym roku. W ten sposób wyprzedzi założyciela Facebooka i zostanie najmłodszą osobą, która zarobiła ponad miliard dolarów. Paradoksem jest to, że to między innymi portal Zuckerberga pozwolił jej na zyskanie tak dużej popularności.  

RadioZET.pl/MF