Zamknij

Daniel Craig nie przepisze majątku swoim córkom. Chodzi o 145 mln dolarów

Patrycja Chudolińska
24.03.2020 15:15
Daniel Craig
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Daniel Craig, znany przede wszystkim z roli Jamesa Bonda, przyznał, że nie chce zostawić swojej fortuny w spadku córkom. Aktor wolałby wydać pieniądze za życia, w tym część przeznaczyć na cele charytatywne.

Daniel Craig nie przekaże córkom wielomilionowego spadku

Daniel Craig jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Gwiazdor zasłynął m.in. dzięki roli w filmie "Dziewczyna z tatuażem" oraz jako agent 007 w serii filmów o Jamesie Bondzie. Majątek artysty, podobnie jak jego dorobek, jest ogromny - szacuje się, że jest to około 145 milionów dolarów. Niedawno gwiazdor opowiedział o tym, co zrobi ze wszystkimi pieniędzmi przed śmiercią. Okazuje się, że Daniel Craig nie chce przepisywać fortuny swoim dzieciom.

- Nie przekażę wielkich sum następnemu pokoleniu. Uważam, że dziedziczenie majątku jest niesmaczne - zapowiedział Craig w rozmowie z magazynem "Saga".

Dzieci Craiga nie odziedziczą fortuny?

Daniel Craig ma dwie córki. W 1992 roku na świat przyszła Ella z pierwszego małżeństwa aktora. W 2011 roku Craig ożenił się ponownie z aktorką Rachel Weisz, z którą w 2018 roku doczekali się pierwszego wspólnego dziecka. Imię drugiej córki wciąż pozostaje tajemnicą.

58-letni aktor wyraźnie zapowiedział, co planuje zrobić z własnym majątkiem. Część chciałby wydać jeszcze za swojego życia, natomiast pozostałe pieniądze przeznaczyć na cele charytatywne.

- Należy pozbyć się majątku albo rozdać go, zanim się odejdzie - podkreślił w rozmowie.

Zgadzacie się z jego podejściem?

RadioZET.pl/PCh