Zamknij

Qczaj szczerze o próbie samobójczej. "Miałem poczucie, że zawiodłem wszystkich"

03.08.2020 10:04
Daniel Qczaj Kuczaj o próbie samobójczej
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Daniel Kuczaj, homoseksualny trener fitness znany jako Qczaj, zaistniał w mediach dzięki udziałowi w "Tańcu z gwiazdami". W wywiadzie szczerze opowiedział o próbie samobójczej. Zwrócił także uwagę na trudną sytuację dzieci i nieodpowiedzialne zachowanie polityków.

Daniel Kuczaj, lepiej znany jako Qczaj, to niezwykle popularny trener fitness, który popularność zyskał dzięki kanałowi w serwisie YouTube. Internetowy twórca połączył pasję z działalnością zarobkową i szybko zdobył liczne grono fanów. Pochodzący z Podhala trener urzekł internautów otwartością, uśmiechem i profesjonalizmem w dziedzinie, której poświęcił życie. Za popularnością w sieci przyszła popularność medialna. Qczaj podbił serca telewidzów występując w 9. edycji "Tańca z gwiazdami".

O Danielu w mediach zrobiło się bardzo głośno na poczatku 2020 roku, kiedy to uczestnik "Tańca z gwiazdami" dokonał coming outu. Nie ukrywał, że ogłoszenie swojej homoseksualności zmieniło w jego życiu bardzo wiele. Musiał radzić sobie z falą hejtu, znalazł jednak wiele osób, które go wsparły. Kuczaj nie boi się trudnych wyznań, szczerze opowiedział między innymi o tym, że został zgwałcony. Nie ukrywa także, że negatywnie ocenia poziom tolerancji w Polsce i podejście polityków do mniejszości seksualnych. Po wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich opublikował poruszający wpis. W nowym wywiadzie także otworzył się i szczerze opowiedział o próbie samobójczej.

 Qczaj załamany wynikiem wyborów uderza w Dudę. "Lepiej być pijanym pedofilem niż gejem"  

Daniel "Qczaj" Kuczaj szczerze o próbie samobójczej. Chciał się zabić, bo był gejem?

Qczaj w wywiadzie dla portalu Newseria szczerze opowiedział o bardzo trudnym momencie w swoim życiu. Nie ukrywał, że jako nastolatek nie mógł poradzić sobie z problemami i rozważał popełnienie samobójstwa. Nie czuł się akceptowany, co mogło pchnąć go do odebrania sobie życia. Daniel podkreślił, że dorośli często nie zdają sobie sprawy, jaką krzywdę mogą wyrządzić dzieciom.

- Myślę o tych momentach, kiedy miałem 16–17 lat, siedziałem na krakowskich Skałkach i zastanawiałem się, czy skoczyć, czy nie. Czułem się nieakceptowany. Miałem poczucie, że zawiodłem wszystkich wkoło, w tym swoją mamę. Dzisiaj mam 33 lata, jestem silniejszy i cieszę się, że nie skoczyłem. Chcę jednak uświadamiać innych, że słowa dorosłych mają wpływ na dzieci – czasami bardzo bezpośredni. Mogą doprowadzić do tragedii. Dostajemy przecież mnóstwo informacji o tym, że jakiś dzieciak zrobił sobie krzywdę z powodu braku akceptacji - ocenia Kuczaj.

Gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zdradza, że otrzymuje wiele wiadomości od zagubionych młodych ludzi, którzy nie radzą sobie z rzeczywistością. Po raz kolejny nawiązał także do kontrowersyjnych słów Andrzeja Dudy, który miał zasugerować, że LGBT to nie ludzie, a tylko ideologia.

- Na moją skrzynkę pocztową przychodzi mnóstwo wiadomości od młodych ludzi, którzy nie do końca jeszcze rozumieją swoją sytuację. W tych osobach szum medialny wyzwala jeszcze większą nienawiść do siebie. Kiedy prezydent naszego kraju mówi im, że nie są ludźmi, rodzi się w nich poczucie wstydu i brudu wewnętrznego. Musimy jako dorośli ludzie brać odpowiedzialność za swoje słowa, ponieważ możemy sprawiać innym ogromną krzywdę - ocenił.

Zgadzacie się z opinią Qczaja?