Zamknij

Daniel Martyniuk skazany. Syn Zenka Martyniuka usłyszał wyrok

10.03.2021 15:25
Daniel Martyniuk Zenek Martyniuk
fot. VIPHOTO/East News

Daniel Martyniuk usłyszał wyrok sądu. Syn Zenka Martyniuka został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Dostał także zakaz prowadzenia pojazdów przez sześć lat. Czy to koniec jego problemów z prawem?

Daniel Martyniuk to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim show-biznesie. Jedyny syn Zenka Martyniuka znany jest ze swoich zatargów z policją i częstych problemów z prawem. Tydzień temu 32-letni mężczyzna po raz kolejny stanął przed sądem. Chwilę przed rozpoczęciem rozprawy przyznał w rozmowie z "Faktem", że żałuje źle podjętych decyzji i nie chciałby znów trafić do aresztu.

- Oczywiście żałuję i nie polecam nikomu takich rzeczy, bo to głupota. A prawo jazdy jest bardzo potrzebne [...] Wiadomo, że nie chciałbym trafić za kratki. Źle wspominam pobyt w areszcie, naprawdę źle. To nie jest miejsce dla mnie. Jest tam ciężko, to jest inny świat - mówił "Faktowi" Daniel Martyniuk.

Zobacz także:  Daniel Martyniuk pracuje na cmentarzu? Zenek skomentował nowe zajęcie syna

Daniel Martyniuk usłyszał wyrok

Teraz Daniel Martyniuk usłyszał wyrok za prowadzenie pojazdu mimo orzeczonego prawomocnym wyrokiem zakazu. Jak podanej Onet, białostocki sąd skazał go na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez sześć lat. W dodatku syn króla disco polo ma zapłacić 10 tys. złotych grzywny.

Sąd nie zgodził się na wykonywanie prac społecznych, ponieważ Daniel Martyniuk już wcześniej otrzymywał tzw. kary wolnościowe. Wyrok w zawieszeniu uzasadniono tym, że oskarżony nie tylko przyznał się do winy, ale również okazał skruchę oraz "pokazał, że ma pewien dystans do tego, co się stało, zadeklarował, że w przyszłości nie będzie popełniać przestępstw".

Myślicie, że Daniel Martyniuk się zmieni?