Zamknij

Danuta Wałęsa kąśliwie o Agacie Dudzie: "Oj, ta pani prezydentowa jest biedna"

18.08.2020 15:00
Danuta Wałęsa
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Danuta Wałęsa kąśliwie o Agacie Dudzie: "Oj, ta pani prezydentowa jest biedna". Była pierwsza dama komentuje pomysł pensji dla żony prezydenta.

Danuta Wałęsa miała zaszczyt być Pierwszą Damą RP jako żona Lecha Wałęsy w latach 1990-1995. W tym niełatwym dla kraju czasie przyszło jej też wychowywać ośmioro dzieci. Choć rzadko pokazywała się publicznie, w związku ze swoim nieformalnym stanowiskiem podejmowała wiele różnych aktywności. Nic dziwnego, że teraz - kiedy pomysł wprowadzenia pensji dla pierwszej damy wydawał się być coraz bardziej realny - i ona zabrała w tej sprawie głos. Przy okazji pokusiła się o kąśliwą uwagę pod adresem żony obecnego prezydenta.

Danuta Wałęsa kąśliwie o Agacie Dudzie

W rozmowie z WP.pl Danuta Wałęsa wspomniała czasy prezydentury Lecha Wałęsy. Jak przyznała, już wtedy pojawił się pomysł wprowadzenia pensji dla pierwszej damy. Były to jednak mrzonki, bo brakowało środków. Co więcej, komentowano, że jest to zbędne.

Lech Wałęsa podał datę swojej śmierci

"Nie było pieniędzy dla mnie, ani nawet na biuro prezydentowej. Zrobił się hałas i afera, że ja chcę pieniędzy na swoje biuro. Wszyscy mówili, że jest to niepotrzebne. A ja byłam bardzo pracowitą prezydentową w trudnym czasie przemian" - cytuje WP.pl.

Danuta Wałęsa odniosła się też do sytuacji Agaty Dudy, porównując ją ze swoim życiem.

"Oj, ta pani prezydentowa jest biedna, ma ośmioro dzieci i niepracującego męża, prawda? No to musi tyle dostawać" - stwierdziła.

Póki co, kontrowersyjna ustawa nie przeszła.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl