Zamknij

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego. Znamy szczegóły. Odbędą się dwie uroczystości

29.10.2020 13:02
Dariusz Gnatowski szczegóły pogrzebu
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Pojawiły się szczegóły pogrzebu Dariusza Gnatowskiego, zmarłego aktora znanego ze "Świata według Kiepskich". Odbędą się dwie niezależne uroczystości. Gdzie i kiedy zostanie pochowany aktor?

Dariusz Gnatowski nie żyje, informacja o śmierci popularnego aktora pojawiła się 20 października. Doskonale znany widzom między innymi z roli Arnolda Boczka w "Świecie według Kiepskich" miał 59 lat. Aktor trafił do szpitala i choć lekarze robili co w ich mocy, nie udało im się go uratować. Miał 59 lat. Pojawiły się także doniesienia o tym, że Gnatowski miał objawy koronawirusa.

- Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować - powiedział wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla Marcin Mikos.

Gnatowski miał na swoim koncie wiele zapadających w pamięć ról i cieszył się zarówno sympatią widzów, jak i szacunkiem koleżanek i kolegów z branży. Po śmierci aktorka jego pamięć uczciło wiele gwiazd, między innymi wieloletnia przyjaciółka Joanna Kurowska. Niestety, z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, nie wszyscy będą mogli pożegnać Gnatowskiego. Pojawiły się już informacje dotyczące szczegółów ceremonii pogrzebowych.

ZOBACZ TAKŻE: Dariusz Gnatowski od lat miał ciche marzenie. Nie doczekał jego spełnienia

Dariusz Gnatowski nie żyje - szczegóły pogrzebu aktora

Informację o ceremoniach pogrzebowych Dariusza Gnatowskiego opublikował Teatr STU, w którym aktor pracował. Na tronie teatru pojawiła się notatka. Okazuje się, że odbędą się dwie uroczystości pożegnalne. Msza w intencji Gnatowskiego obędzie się w piątek 30 października o godzinie 17.00 w Bazylice Świętego Michała Archanioła - Sanktuarium Męczeństwa Świętego Stanisława w Krakowie na Skałce, przy ul. Skałecznej 15. Aktor ma zostać pochowany na początku listopada, wtedy będzie mu towarzyszyć wyłącznie najbliższa rodzina.

- Nie mówi się o tym, ale warto zauważyć, że Dariusz bardzo dużo działał pro publico bono. Założył fundację „Wstańmy razem. Aktywna Rehabilitacja” dla chorych na cukrzycę, bo sam się zmagał z tą chorobą. Był bardzo altruistyczny, pomagał dzieciom z cukrzycą, wielu ludziom uratował życie - podkreślała zasługi Gnatowskiego Joanna Kurowska.