Zamknij

Dariusz Gnatowski uhonorowany w wyjątkowy sposób. Bliscy uczcili jego 60. urodziny

25.05.2021 16:35
Dariusz Gnatowski
fot. Artur Barbarowski/East News

Dariusz Gnatowski w poniedziałek 24 maja 2021 obchodziłby swoje 60. urodziny. Z tej okazji bliscy, przyjaciele i współpracownicy aktora z Teatru STU w Krakowie upamiętnili go w wyjątkowy sposób.

Dariusz Gnatowski zmarł 20 października 2020 roku. Aktor wystąpił w takich kinowych produkcjach, jak m.in. "Ogniem i mieczem" oraz "Demony wojny według Goi", jednak największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich". Kultowa produkcja Polsatu zaledwie kilka miesięcy później straciła kolejną ważną postać - Ryszard Kotys, wcielający się w Mariana Paździocha, zmarł 28 stycznia 2021 roku.

Pamięć o uwielbianych aktorach jest wciąż żywa wśród fanów. O uhonorowanie Dariusza Gnatowskiego dbają także przyjaciele i współpracownicy. Ostatnio z okazji 60. urodzin Gnatowskiego, które obchodziłby 24 maja, bliscy postawili mu wyjątkowy pomnik. Posadzone zostało drzewo naprzeciwko wejścia do krakowskiego Teatru STU.

Zobacz także:  Dariusz Gnatowski zostanie zastąpiony? Produkcja "Kiepskich" zabrała głos

Dariusz Gnatowski upamiętniony przez przyjaciół i krakowski teatr

Grab został posadzony naprzeciwko wejścia do teatru, w którym przez lata występował Dariusz Gnatowski. Drzewu zostało nadane imię "Gnat" i ma być wyjątkową pamiątką po aktorze.

- Nagle trzask-prask, nie ma Darka. Dziś przypadałyby jego 60. urodziny. Tak naprawdę chciałbym cię przyjacielu przytulić i powiedzieć: rośnij silny i zdrowy. Rośnij pięknie i zdrowo. Bądź mocny naszą pamięcią, nasz miłością. Rośnij wielki "Gnacie" - przemawiał podczas wydarzenia były dyrektor Teatru Ludowego w Krakowie, Jacek Strama, przyjaciel i sąsiad Gnatowskiego.