Zamknij

Dariusz K. wychodzi na wolność. Były mąż Edyty Górniak opuści więzienie przed terminem

19.06.2020 12:58
Dariusz K., były mąż Edyty Górniak, wychodzi z więzienia
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Dariusz K., były mąż Edyty Górniak i ojciec Allana, otrzymał warunkowe zwolnienie z więzienia. Były producent muzyczny został skazany na sześć lat pozbawienia wolności za śmiertelne potrącenie starszej kobiety. 

Dariusz K. jest byłym mężem Edyty Górniak i ojcem jej syna, Allana. W czasach małżeństwa z diwą pełnił rolę jej menedżera oraz zajmował się produkcja jej piosenek. W 2014 roku Dariusz K. śmiertelnie potrącił na pasach 63-letnią mieszkankę warszawskiego Ursynowa. Badania wykazały, że prowadził pod wpływem narkotyków. Po ponad dwóch latach spędzonych w areszcie wyszedł za kaucją. W 2017 roku sąd skazał go prawomocnym wyrokiem na 6 lat pozbawienia wolności. Wiadomo już, że Dariusz. K. nie odsiedzi kary do końca. Sąd zezwolił na przedterminowe zwolnienie. 

Edyta Górniak i Dariusza K. pobrali się 11 listopada 2005 roku. Rok wcześniej przyszedł na świat ich syn. W programie "My Way" piosenkarka niepochlebnie wypowiadała się o byłym mężu. Małżeństwo z producentem miało jej zrekompensować brak pełnej rodziny w dzieciństwie. Ostatecznie okazało się wielkim rozczarowaniem. Edyta wyznała, że mogła liczyć tylko na namiastkę tego wszystkiego, co obiecywał jej mąż. Para rozstała się po czterech latach, ogłaszając separację. Małżeństwo zakończyło się formalnie w lutym 2010 roku podczas rozprawy wytoczonej z powództwa Edyty. 

My Way: Edyta Górniak była zastraszana przez męża. Druzgocące wyznanie diwy

Dariusz K. były mąż Edyty Górniak, wychodzi przedterminowo z więzienia 

Były mąż  Edyty Górniak odbył już połowę kary, dlatego mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie. Sąd zdecydował, że Dariusz K. może opuścić zakład w Grądach-Woniecku, ale pozostanie pod nadzorem kuratora sądowego.

Informujemy, że postanowieniem z dnia 30.04.2020 r. wydanym przez Sąd Okręgowy w Łomży w sprawie II 1.Kow 403/20/wz, skazanemu udzielono warunkowego przedterminowego zwolnienia - podano w oficjalnym komunikacie. 

Edyta Górniak od dawna nie utrzymuje kontaktów z byłym mężem. Po aferze z wypadkiem zabrała syna do Stanów, aby chronić go przed medialną nagonką. Walczyła także w sądzie o zakaz spotkań Allana z rodzicami Dariusza K.

edi i krupaw
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS