Zamknij

De Niro przyjedzie do Wrocławia poznać przodka?

Redakcja
14.04.2017 15:58
De Niro przyjedzie do Wrocławia poznać przodka?
fot. Muzeum Narodowe we Wrocławiu/Facebook

Władze Muzeum Narodowego we Wrocławiu zdecydowały się zaprosić do siebie Roberta De Niro, jednego z najbardziej znanych aktorów wszech czasów. To nie tylko wyraz sympatii, kustosze znaleźli bowiem portret mężczyzny, który jest łudząco podobny do amerykańskiego gwiazdora.

Robert De Niro ma polskiego przodka?

Portret pochodzi z XVII wieku. Widzimy na nim mężczyznę, który tak jak aktor ma brodawkę na prawym policzku i podobny do De Niro nos.

Ponoć zwiedzający wrocławskie Muzeum Narodowe od kilku lat zwracali uwagę na podobieństwo bohatera „Portretu Johanna Vogta" pędzla Bartłomieja Strobla i gwiazdy „Ojca Chrzestnego". Teraz – jak podają lokalne media – placówka ma zamiar skontaktować się z aktorem, by zaprosić go do obejrzenia tego dzieła na żywo. 

Czy aktor przyjmie zaproszenie? I czy rzeczywiście uwielbiany przez kinomanów z całego świata Robert De Niro może mieć polskie korzenie? O dalszym rozwoju tej niesamowitej sprawy na pewno będziemy informować na bieżąco. Miłośnicy tajemniczych zagadek i dzieł sztuki mogą zobaczyć portret na wystawie  „Sztuka śląska XVI-XIX we wrocławskim muzeum, przy placu Powstańców Warszawy 5.

Zrzut ekranu 2017-04-14 o 15.56.27

RadioZET.pl/SI