De Niro przyjedzie do Wrocławia poznać przodka?

14.04.2017 15:58

Władze Muzeum Narodowego we Wrocławiu zdecydowały się zaprosić do siebie Roberta De Niro, jednego z najbardziej znanych aktorów wszech czasów. To nie tylko wyraz sympatii, kustosze znaleźli bowiem portret mężczyzny, który jest łudząco podobny do amerykańskiego gwiazdora.

De Niro przyjedzie do Wrocławia poznać przodka? fot. Muzeum Narodowe we Wrocławiu/Facebook

Robert De Niro ma polskiego przodka?

Portret pochodzi z XVII wieku. Widzimy na nim mężczyznę, który tak jak aktor ma brodawkę na prawym policzku i podobny do De Niro nos.

Ponoć zwiedzający wrocławskie Muzeum Narodowe od kilku lat zwracali uwagę na podobieństwo bohatera „Portretu Johanna Vogta" pędzla Bartłomieja Strobla i gwiazdy „Ojca Chrzestnego". Teraz – jak podają lokalne media – placówka ma zamiar skontaktować się z aktorem, by zaprosić go do obejrzenia tego dzieła na żywo. 

Czy aktor przyjmie zaproszenie? I czy rzeczywiście uwielbiany przez kinomanów z całego świata Robert De Niro może mieć polskie korzenie? O dalszym rozwoju tej niesamowitej sprawy na pewno będziemy informować na bieżąco. Miłośnicy tajemniczych zagadek i dzieł sztuki mogą zobaczyć portret na wystawie  „Sztuka śląska XVI-XIX we wrocławskim muzeum, przy placu Powstańców Warszawy 5.

Zrzut ekranu 2017-04-14 o 15.56.27

RadioZET.pl/SI

Oceń