Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Doda nagrywała swoich byłych? Prokuratura bada znalezione materiały

01.12.2017 13:16

Nowe informacje w sprawie Dody i oskarżenia jej o zastraszanie jej byłego narzeczonego Emila H. Do prokuratury trafiły materiały, które policja znalazła w mieszkaniu piosenkarki. Mają to być m.in. nośniki, na których znajdują się nagrania z "hakami" na byłych.

Doda fot. ons.pl

Od kilkunastu dni trwa śledztwo w sprawie Dody, która 22 listopada została zatrzymana przez policję. Po przesłuchaniu w prokuraturze jeszcze tego samego dnia została zwolniona po wpłaceniu kaucji. Wiadomo było, że piosenkarka oskarżana jest m.in. o zastraszanie byłego narzeczonego. Grozi jej za to nawet 5 lat więzienia - o ile nie zmieni się kwalifikacja czynu, czego domaga się mecenas Roman Giertych.

Teraz okazuje się, że w mieszkaniu piosenkarki policja znalazła sprzęt elektroniczny, na którym mogą znajdować się nagrania kłótni i jej rozmów z byłymi partnerami. "U pani Doroty został zatrzymany jeden pendrive fabrycznie zapakowany, 4–5 starych telefonów, rejestrator video, tablet. Ja wiem, że elektroniczne dowody w tej sprawie mogłyby być ciekawe, ale myślę, że prócz starych zdjęć nic tam nie ma" - powiedział prawnik wokalistki, Adam Gomuła, w rozmowie z "Super Expressem".

Nośniki zostały zabezpieczone i mają być poddane analizie. Prawnik Emila H. przyznaje, że na nagrania dotyczyć mogą nie tylko jego klienta, ale i poprzednich partnerów gwiazdy. Przypomina, że Doda w swoich publicznych wypowiedziach wspominała o nagrywaniu także innych osób. W takim wypadku "warto zastanowić się nad pozwem w postępowaniu zbiorowym" – powiedział reprezentujący Emila H. Jerzy Jurek.

RadioZET.pl/SE/SA

Oceń
Tagi