Zamknij

Doda nagrywała swoich byłych? Prokuratura bada znalezione materiały

Redakcja
01.12.2017 13:16
Doda
fot. ons.pl

Nowe informacje w sprawie Dody i oskarżenia jej o zastraszanie jej byłego narzeczonego Emila H. Do prokuratury trafiły materiały, które policja znalazła w mieszkaniu piosenkarki. Mają to być m.in. nośniki, na których znajdują się nagrania z "hakami" na byłych.

Od kilkunastu dni trwa śledztwo w sprawie Dody, która 22 listopada została zatrzymana przez policję. Po przesłuchaniu w prokuraturze jeszcze tego samego dnia została zwolniona po wpłaceniu kaucji. Wiadomo było, że piosenkarka oskarżana jest m.in. o zastraszanie byłego narzeczonego. Grozi jej za to nawet 5 lat więzienia - o ile nie zmieni się kwalifikacja czynu, czego domaga się mecenas Roman Giertych.

Teraz okazuje się, że w mieszkaniu piosenkarki policja znalazła sprzęt elektroniczny, na którym mogą znajdować się nagrania kłótni i jej rozmów z byłymi partnerami. "U pani Doroty został zatrzymany jeden pendrive fabrycznie zapakowany, 4–5 starych telefonów, rejestrator video, tablet. Ja wiem, że elektroniczne dowody w tej sprawie mogłyby być ciekawe, ale myślę, że prócz starych zdjęć nic tam nie ma" - powiedział prawnik wokalistki, Adam Gomuła, w rozmowie z "Super Expressem".

Nośniki zostały zabezpieczone i mają być poddane analizie. Prawnik Emila H. przyznaje, że na nagrania dotyczyć mogą nie tylko jego klienta, ale i poprzednich partnerów gwiazdy. Przypomina, że Doda w swoich publicznych wypowiedziach wspominała o nagrywaniu także innych osób. W takim wypadku "warto zastanowić się nad pozwem w postępowaniu zbiorowym" – powiedział reprezentujący Emila H. Jerzy Jurek.

RadioZET.pl/SE/SA