Zamknij

Doda nie wierzy w pandemię koronawirusa? Gwiazda podważa słuszność szczepień

Patrycja Chudolińska
27.04.2020 13:58
Doda
fot. Instagram/@dodaqueen

Doda zaledwie kilka tygodni temu apelowała do fanów, by pozostawali w domach i uważali na swoje zdrowie. Wokalistka zmieniła jednak zdanie na temat zagrożenia koronawirusem. Gwiazda publikuje w swoich mediach społecznościowych antynaukowe materiały na temat tego, że pandemia Covid-19 została wymyślona.

Doda jeszcze kilka tygodni temu należała do grona gwiazd, które mocno angażowały się w promowanie akcji #zostańwdomu. Wokalistka apelowała do fanów, by trzymali się zasad izolacji społecznej i zachowywali szczególne środki ostrożności. W związku z epidemią w Polsce podjęła również decyzję o nieodwiedzaniu rodziny podczas Wielkanocy. Do tej pory każde święta spędzali razem. Gwiazda podkreślała w rozmowie z "Party", że nie chce narażać swoich bliskich.

-  Jeżdżenie po kraju i stwarzanie ryzyka roznoszenia wirusa to najgorsze, co można teraz zrobić dla seniorów - dodała.

W ostatnim czasie Dorota Rabczewska zaczęła jednak podważać istnienie pandemii koronawirusa, publikując różne wpisy w mediach społecznościowych.

Doda sądzi, że pandemia koronawirusa została wymyślona? Publikuje szokujące nagrania

Profil Doroty Rabczewskiej na Instagramie obserwuje prawie milion osób. Gwiazda ma ogromny wpływ na kształtowanie postaw swoich fanów. W ostatnim czasie zaczęła korzystać z tej siły w całkiem inny sposób. Wokalistka od kilku dni publikuje w sieci materiały promujące liczne teorie spiskowe na temat pandemii. Podkreśla przy tym, że "każdy ma prawo do swojego zdania", w związku z czym "wyzywanie od głupców jest bezpodstawne".

W odpowiedzi na komentarz jednej z fanek poddała również w wątpliwość obowiązek szczepień na Covid-19.

- Ale ile razy mam się szczepić, skoro lekarze mówią, że wirus mutuje? - napisała.

Część internautów wyraźnie zgadza się z teoriami przedstawionymi przez Dodę. Pojawiają się jednak także głosy sprzeciwu.

- Od kilku dni z przerażeniem oglądam to co publikujesz - bardzo cenię Cię jako artystę, ale to jest już przesada. Na co dzień pracuję jako biolog molekularny i zajmuje się onkologią. Od kilku tygodni w związku z pandemią musiałam się przebranżowić i pomóc przy walce z SARS-CoV-2. Znam statystyki, znam publikacje, sama na co dzień prowadzę teraz badania związane z tym wirusem - zdajesz sobie sprawę jak groźna jest obecna pandemia? Chyba nie bardzo. A jeszcze groźniejsze, bo opłakane w skutkach jest bagatelizowanie problemu i snucie teorii spiskowych. Przez takie brednie lekarze, diagności naukowcy muszą teraz siedzieć w pracy 24/7. Zachęcam do zapoznania się z publikacjami naukowymi, a nie paranaukowymi bredniami.

- Zajmij się muzyką. Wyjdzie to na zdrowie i Tobie i innym - czytamy w komentarzach.

Doda w ostatniej rozmowie z "Plotkiem" potwierdziła, że "już się nie izoluje", a przez problemy z oddychaniem zrezygnowała także z maseczki. Podkreśla, że jej organizm prawdopodobnie poradzi sobie z wirusem, gdyby zachorowała. My jednak dalej apelujemy, by zachowywać środki ostrożności i czerpać informacje ze sprawdzonych źródeł.

RadioZET.pl/PCh