Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Doda o konflikcie „Vogule Poland” i TVN. „Festiwal hipokryzji”

30.08.2018 13:40

Doda skomentowała oświadczenie TVN w sprawie wykorzystywania przez portal „Vogule Poland” materiałów stacji oraz propagowania hejtu w internecie. Piosenkarka słynie z ciętego języka. Po której stronie konfliktu się opowiedziała?

Doda o konflikcie „Vogule Poland” i TVN. „Festiwal hipokryzji” fot. Instagram:@dodaqueen

Wczoraj w sieci pojawiła się informacja na temat zablokowania profilu satyrycznego portalu „Vogule Poland” na Instagramie. Blokada nastąpiła na wniosek stacji TVN. Telewizja oraz twórcy internetowego serwisu najwyraźniej popadli w konflikt, choć TVN w opublikowanym oświadczeniu zasugerowało, że jest otwarte na negocjacje. Sprawa wywołała w sieci prawdziwą burzę. Swoje zdanie wyraziła również Doda.

Doda krytykuje TVN

Przypomnijmy, że stacja TVN zarzuca twórcom „Vogule Poland” łamanie praw autorskich oraz propagowanie hejtu w celu wypromowania swojego portalu. W oświadczeniu wyraźnie czytamy między innymi o „pasożytowaniu na TVN”. Z kolei internetowi satyrycy zarzucają stacji występowanie z pozycji siły i celowe nakładanie cenzury, a wręcz „zamach na wolność słowa”. W internecie zawrzało. Część osób twierdzi, że „Vogule Poland” rzeczywiście posuwa się za daleko i jest w publikowanych materiałach na siłę wulgarne i agresywne.  Pojawia się jednak dużo głosów tłumaczących, że twórcy mają prawo wyrażać swoje opinie w kontrowersyjny sposób i żartować tak, jak uznają to za stosowne.

W komentarzu pod oświadczeniem stacji TVN na Facebooku głos w sprawie zabrała Doda. Widać wyraźnie, że jest w zdecydowanej opozycji do stanowiska stacji.

Zablokujcie siebie i nie ośmieszajcie się. Aaahahahahaha dobre! »Vogole Poland ma charakter wyraźnie hejterski, bazuje na złośliwościach kierowanych pod adresem różnych osób żeruje na wizerunku gwiazd«. Kiedy przeprosicie na swojej antenie moich rodziców tak jak nakazał prawomocny sąd? Bo ja ,kiedy rzucaliście moja podobizną w ludzi i śmialiście się ze mam złamany kręgosłup, kiedy ja leżałam faktycznie w szpitalu , na przeprosiny nie czekam. Festiwal hipokryzji, nie słowika!”

Komentarz Dody fot. facebook.com/tvnpl / facebook.com/officialdoda

Mocna wypowiedź piosenkarki zebrała ponad 16 tysięcy reakcji. Jak widać „Vogule Poland”, zyskało nagle niespodziewanego sojusznika.

RadioZET.pl/MF

Oceń