Zamknij

Doda o konflikcie „Vogule Poland” i TVN. „Festiwal hipokryzji”

Redakcja
30.08.2018 13:40
Doda o konflikcie „Vogule Poland” i TVN. „Festiwal hipokryzji”
fot. Instagram:@dodaqueen

Doda skomentowała oświadczenie TVN w sprawie wykorzystywania przez portal „Vogule Poland” materiałów stacji oraz propagowania hejtu w internecie. Piosenkarka słynie z ciętego języka. Po której stronie konfliktu się opowiedziała?

Wczoraj w sieci pojawiła się informacja na temat zablokowania profilu satyrycznego portalu „Vogule Poland” na Instagramie. Blokada nastąpiła na wniosek stacji TVN. Telewizja oraz twórcy internetowego serwisu najwyraźniej popadli w konflikt, choć TVN w opublikowanym oświadczeniu zasugerowało, że jest otwarte na negocjacje. Sprawa wywołała w sieci prawdziwą burzę. Swoje zdanie wyraziła również Doda.

Doda krytykuje TVN

Przypomnijmy, że stacja TVN zarzuca twórcom „Vogule Poland” łamanie praw autorskich oraz propagowanie hejtu w celu wypromowania swojego portalu. W oświadczeniu wyraźnie czytamy między innymi o „pasożytowaniu na TVN”. Z kolei internetowi satyrycy zarzucają stacji występowanie z pozycji siły i celowe nakładanie cenzury, a wręcz „zamach na wolność słowa”. W internecie zawrzało. Część osób twierdzi, że „Vogule Poland” rzeczywiście posuwa się za daleko i jest w publikowanych materiałach na siłę wulgarne i agresywne.  Pojawia się jednak dużo głosów tłumaczących, że twórcy mają prawo wyrażać swoje opinie w kontrowersyjny sposób i żartować tak, jak uznają to za stosowne.

W komentarzu pod oświadczeniem stacji TVN na Facebooku głos w sprawie zabrała Doda. Widać wyraźnie, że jest w zdecydowanej opozycji do stanowiska stacji.

Zablokujcie siebie i nie ośmieszajcie się. Aaahahahahaha dobre! »Vogole Poland ma charakter wyraźnie hejterski, bazuje na złośliwościach kierowanych pod adresem różnych osób żeruje na wizerunku gwiazd«. Kiedy przeprosicie na swojej antenie moich rodziców tak jak nakazał prawomocny sąd? Bo ja ,kiedy rzucaliście moja podobizną w ludzi i śmialiście się ze mam złamany kręgosłup, kiedy ja leżałam faktycznie w szpitalu , na przeprosiny nie czekam. Festiwal hipokryzji, nie słowika!”

Komentarz Dody
fot. facebook.com/tvnpl / facebook.com/officialdoda

Mocna wypowiedź piosenkarki zebrała ponad 16 tysięcy reakcji. Jak widać „Vogule Poland”, zyskało nagle niespodziewanego sojusznika.

RadioZET.pl/MF