Zamknij

Doda ostrzega rodziców przed Instagramem. Chodzi o dzieci. "Jedna wielka wylęgarnia prostytucji"

18.10.2021 16:35
Dorota Doda Rabczewska
fot. VIPHOTO/East News

Doda przy okazji pracy nad "Dziewczynami z Dubaju" zgłębiła temat prostytucji. W wywiadzie przestrzegła przed zjawiskiem prostytucji za pośrednictwem Instagrama. To niezwykle ważna informacja dla rodziców dzieci korzystających z mediów społecznościowych.

Dorota Rabczewska, czyli Doda, to jedna z najpopularniejszych i najbarwniejszych polskich wokalistek. Rozpoznawalność zyskała dzięki występom z zespołem Virgin, wspólnie wylansowali takie hity jak "Dżaga", "Szansa" czy "Znak pokoju". W 2007 roku piosenkarka postanowiła skupić się na karierze solowej i poradziła sobie świetnie, tworząc takie przeboje jak "Nie daj się" i "Bad Girls". Dosyć powiedzieć, że za sprzedaż swoich albumów Doda otrzymała dwie złote, trzy platynowe i jedną potrójnie platynową płytą. Dzięki drapieżnemu i kontrowersyjnemu wizerunkowi stała się także osobowością telewizyjną. Rabczewska słynie ze szczerych wypowiedzi, odważnych kreacji i budowaniem wokół siebie atmosfery skandalu. Mimo to od wielu lat posiada grono oddanych fanów.

Dorota uchodzi za artystkę niezwykle ambitną i stale poszukującą nowych zawodowych wyzwań. Obecnie mocno skupiła się na karierze producentki filmowej i z całych sił promoje swoje najnowsze dzieło. 26 listopada 2021 roku do kin wejdą "Dziewczyny z Dubaju" w reżyserii Marii Sadowskiej, za produkcję odpowiada właśnie Doda. Obraz opowiadać ma o głośnej aferze z udziałem polskich celebrytkach, modelkach, aktorkach i uczestniczkach konkursów Miss, które miały świadczyć usługi seksualne dla arabskich książąt i bajecznie bogatych biznesmenów.

Doda przestrzegła rodziców przez Instagramem. Opowiedziała o zjawisku prostytucji w sieci

Przy okazji prac nad filmem Doda postanowiła zapoznać się z badaniami dotyczącymi prostytucji, która niestety coraz częściej dotyka także nieletnich. Chodzi tu między innymi o handel nagimi zdjęciami, erotycznymi filmami lub nawet umawianiem się na płatne spotkania. W rozmowie z portalem Plejada wokalistka zdradziła, jak duża jest skala problemu.

- Zrobiliśmy badania i choćby z tego względu ten film jest tak bardzo ważny (…) Jest to łatwy pieniądz, więc nieletnia prostytucja rośnie w siłę dzięki temu. Rodzice sobie nie zdają sprawy, że co czwarty nastolatek i nastolatka już miały kontakt z prostytucją, czy też ze sprzedawaniem swoich nagich zdjęć w prywatnych wiadomościach na Instagramie - zdradziła gwiazda.

Doda nie ukrywa, że popularność mediów społecznościowych miała wpływ na nasilenie się zjawisk związanych z prostytucją. Choć "Dziewczyny z Dubaju" z pewnością nie będą pozycją edukacyjną, być może przy okazji premiery produkcji temat zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci ponownie zostanie poruszony. Z pewnością jest to kwestia, obok której nie powinno się przechodzić obojętnie.