Zamknij

Doda szczerze o posiadaniu potomstwa: „Nie chcę mieć dzieci. Nie mam instynktu macierzyńskiego”

Sylwia Wamej
01.04.2019 13:33
Doda
fot. Kamil Piklikiewicz/ East News

Doda udzieliła wywiadu tygodnikowi „Wprost”, w którym opowiedziała m.in. o posiadaniu dzieci. Piosenkarka szczerze przyznała, że nie czuje instynktu macierzyńskiego. Doda odniosła się też do codzienności, w której niemal każde dziecko posiada telefon komórkowy.

Doda szczerze o posiadaniu dzieci

Doroba Rabczewska-Stępień wielokrotnie pytana jest w wywiadach o życie prywatne, również o to, czy chciałaby być mamą. W najnowszym wywiadzie dla „Wprost” gwiazda szczerze przyznała, że nie chce mieć dzieci.

„Nie chcę mieć dzieci. I uważam, że każda kobieta ma prawo do takiej decyzji. To nie tak, że nie lubię dzieci, po prostu nie czuję, że spełnię się jako matka. Nie mam instynktu macierzyńskiego i się tego nie wstydzę. Dla jednych macierzyństwo to życiowy cel, dla innych nie. Obie postawy są fantastyczne, żadna decyzja nie jest gorsza ani lepsza” – powiedziała gwiazda w rozmowie z „Wprost”.

Doda, zapytana o to, jakie pasje chciałaby zaszczepić w swoich dzieciach, gdyby je posiadała, odpowiedziała: „Zamiast wysyłać je na durne kursy sześciu języków, dałabym im sport i muzykę. Muzyka uwrażliwia, a sport hartuje”. Rabczewskiej nie do końca podoba się również to, że w dzisiejszych czasach prawie każde dziecko posiada telefon komórkowy. „Zabrałabym im też telefon, a dałabym coś o niebo cenniejszego – swój czas” – podkreśla.

Sama zainteresowana zdradza, że miłość do sportu zaszczepił w niej tato. „Sport i tata trener – to wiele mnie nauczyło o życiu – zasad fair play, zdrowej rywalizacji, ciężkiej pracy mimo słabszych chwil i walki o swoje” – tłumaczy. 

Artystka zwraca uwagę na to, aby rodzice zachwycali się sukcesami ich dzieci, nawet tymi najmniejszymi. „Rodzice, nie bójcie się stawiać dzieci na piedestale, zachwycać się ich najmniejszymi sukcesami! Życie jeszcze będzie próbowało ustawić je do szeregu, a wielu ludzi zrobi wszystko, żeby podciąć im skrzydła i udowodnić, że są niewiele warci. Ale wy, rodzice, tego nie róbcie”.

Zagłosuj

Masz dzieci?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ Wprost.pl/ SW