Zamknij

Doda wspiera nękane kobiety. Nowe oświadczenie artystki

Redakcja
27.11.2017 11:40
Doda
fot. ons.pl

Zatrzymanie Dody przez policję było szokiem dla wszystkich jej fanów. Piosenkarka przez cały czas dostaje od nich wiadomości z wyrazami wsparcia. W ostatnim wpisie na Facebooku podziękowała za miłe słowa i... sama zaoferowała pomoc wszystkim nękanym kobietom.

Doda została zatrzymana w środę 22.11. Policja zjawiła się u niej w godzinach porannych i doprowadziła ją do prokuratury, gdzie składała wyjaśnienia i usłyszała zarzuty m.in. wpływania groźbą na świadka. Tego samego dnia wyszła za kaucją i wieczorem odniosła się do sytuacji w mediach społecznościowych, prezentując zdjęcie z książką "Damą być".

Jednocześnie przez cały czas w trudnych chwilach Dodę wspierają jej fani. Piszą do niej wiadomości i dzwonią, by dodać jej otuchy. Artystka podziękowała im na Facebooku i dodała, że prawdopodobnie w związku z jej sytuacją dostaje także prośby o pomoc od kobiet, które są nękane przez mężczyzn. Zaoferowała im swoją pomoc. "Nie dajcie się" - zaapelowała.

"W związku z moją obecną sytuacją,otrzymuję wiadomości na fb i telefony ze wsparciem i zrozumieniem, za które serdecznie pragnę podziękować. Domniemam, że to właśnie przez nagłośnienie przez media moich problemów prywatnych, dostałam też mnóstwo wiadomości z prośbą o pomoc od kobiet, będących w podobnej sytuacji - nękania przez mężczyzn rękami prawa. Przeczytałam kilka maili od instytucji zajmujących się ochroną praw kobiet w Polsce z prośbą bym dodała kobietom otuchy i siły. W końcu przechodzimy przez to samo... ja mam przez jednego gentlemana 6 spraw w sądzie. Przemyślałam temat i chciałabym wesprzeć takie działania. Postaram się pomóc jak będę tylko mogła! Skoro moja sytuacja i moja osoba może komuś pomóc to wiecie, że zawsze jestem do dyspozycji. Z tego miejsca zapraszam fundacje do kontaktu z moim managerem (...). Dziewczyny! Nie dajcie się" - napisała.

Przypomnijmy, że Doda została zatrzymana w związku ze sprawą dotyczącą Emila S. i Jacka M., podejrzanych o nakłanianie Emila H. do określonego zachowania poprzez groźby. W jednym z ostatnich wywiadów przyznała, że cała sprawa wydaje się jej abstrakcyjna. Adwokat, który reprezentuje piosenkarkę - Adam Gomuła - podkreślił, że wbrew powtarzany w mediach doniesieniom, wokalistka nie nie ma zakazu opuszczania Polski.

RadioZET.pl/SA