Zamknij

Top Model: Dominic D'Angelica usunięty z programu tuż przed finałem. Jest oświadczenie TVN

24.11.2020 13:05
Dominic DAngelica
fot. VIPHOTO/East News

Dominic D’Angelica został usunięty z programu "Top Model" tuż przed finałem. Decyzję podjęto w związku z ujawnieniem informacji o tym, że uczestnik był skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne. Ostatni odcinek trwającej edycji zostanie wyemitowany na żywo w środę 24 listopada.

Dominic D’Angelica zakończył przygodę z programem "Top Model" w atmosferze skandalu. W poniedziałek wieczorem w internecie rozpętała się burza na temat przeszłości uczestnika. Okazało się, że był on skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne. O sprawie poinformowała instytucja Operation Care, która wspiera ofiary przemocy seksualnej i domowej. Dominic D'Angelica trafił do rejestru przestępców seksualnych po skazaniu go za czynności seksualne z osobą nieletnią.

Profile w mediach społecznościowych programu zalała fala komentarzy. Widzowie zastanawiali się, czy uczestnik pojawi się w finale w obliczu najnowszych doniesień. We wtorek Marcin Barcz, Dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej TVN Grupa Discovery, opublikował oświadczenie w tej sprawie. Okazuje się, że Dominic D’Angelica nie wystąpi w finale. Do tej pory uczestnik cieszył się ogromną sympatią widzów i jurorów.

Zobacz także: Top Model: Widzowie wściekli po decyzji jury. "Wy***aliście najlepszego uczestnika!"

Dominic D'Angelica usunięty z finału "Top Model"

- W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału Top Model. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje - czytamy w oficjalnym oświadczeniu TVN.