Zamknij

Dominika Figurska kandydatką do Parlamentu Europejskiego. Internauci wytykają jej brak moralności

Maciej Friedrich
06.05.2019 11:15
Dominika Figurska kandydatką do Parlamentu Europejskiego. Internauci wytykają jej brak moralności
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS

Aktorka Dominika Figurska kandyduje do Parlamentu Europejskiego z hasłem „Rodzina sercem Europy”. Internauci zaatakowali ją w sieci. Wypominają 40-latce romans i posiadanie nieślubnego dziecka.

Dominika Figurska to urodzona w Elblągu aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Na ekranie zadebiutowała w 1999 roku w filmie „Egzekutor”, mogliśmy oglądać ją również w „Smoleńsku”. Najbardziej rozpoznawalne są jednak jej kreacje serialowe. Zagrała między innymi w „M jak Miłość”, gdzie wcieliła się w postać Ewy Nowickiej-Skalskiej. Od 2016 roku Figurska zajmuje się również dziennikarstwem, w Telewizji Republika współprowadzi program „Polska na dzień dobry. Weekend” oraz „W tyle wizji” na antenie TVP Info. Otwarcie deklaruje głęboką wiarę i konserwatywne poglądy.

W 2018 roku aktorka wystartowała w wyborach samorządowych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zdobyła mandat do Sejmiku Mazowieckiego. Teraz postanowiła kandydować z listy PiS do Europarlamentu. Jednak jej wyborcze hasło „Rodzina sercem Europy” sprowadziło na nią falę krytyki. Internauci wypominają Dominice burzliwe życie uczuciowe.

Dominika Figurska zaatakowana w sieci

Użytkownikom sieci nie umknął fakt, że Figurska nie zawsze reprezentowała sobą wartości, o których teraz publicznie się wypowiada. Choć aktorka od 17 lat jest w związku z mężem Michałem Chorosińskim, internauci twierdzą, że nie jest odpowiednią osobą do promowania tradycyjnych wartości rodzinnych.

Przypomnijmy, że kilka lat temu aktorka miała romans ze starszym od siebie mężczyzną i zaszła z nim w ciążę. Figurska wróciła jednak do męża, który uznał dziecko za swoje. Łącznie para wychowuje piątkę potomstwa. Ta sytuacja wywołała lawinę negatywnych komentarzy w sieci.

ZOBACZ: Listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego: PiS [WYBORY 2019]

Dominika Figurska
fot. Tweeter:@MsKaktuss

Moralność inaczej” to tylko jeden z komentarzy, jakie pojawiły się w odniesieniu do kampanii Dominiki.

„Kobieto, gdybyś miała odrobinę godności, nie ośmieszałabyś się. Polityka nie dla takich osób jak ty, a Polska to kraj świecki i nie narzucaj nikomu swoich wartości (choć jakie masz wartości?). Hipokrytką jesteś nieziemską... to fakt” – możemy przeczytać w internecie.

Figurska postanowiła odpowiedzieć na krytyczne komentarze. Na Facebooku opublikowała film, w którym odpowiada na zarzuty.

– Tym wszystkim hejterom, którzy jeszcze nie wiadomo, co napiszą, odpowiem krótko. Kryzys w moim małżeństwie należy do historii, on nas bardzo wzmocnił. Jesteśmy szczęśliwą, kochającą się rodziną, która opiera się na fundamentach takich, jak miłość i wiara. To jest nasz świat – podsumowała.

Zagłosuj

Sądzisz, że hasło wyborcze Dominiki Figurskiej jest przekonujące?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF