Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dominika Figurska kandydatką do Parlamentu Europejskiego. Internauci wytykają jej brak moralności

06.05.2019 11:15

Aktorka Dominika Figurska kandyduje do Parlamentu Europejskiego z hasłem „Rodzina sercem Europy”. Internauci zaatakowali ją w sieci. Wypominają 40-latce romans i posiadanie nieślubnego dziecka.

Dominika Figurska kandydatką do Parlamentu Europejskiego. Internauci wytykają jej brak moralności fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS

Dominika Figurska to urodzona w Elblągu aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Na ekranie zadebiutowała w 1999 roku w filmie „Egzekutor”, mogliśmy oglądać ją również w „Smoleńsku”. Najbardziej rozpoznawalne są jednak jej kreacje serialowe. Zagrała między innymi w „M jak Miłość”, gdzie wcieliła się w postać Ewy Nowickiej-Skalskiej. Od 2016 roku Figurska zajmuje się również dziennikarstwem, w Telewizji Republika współprowadzi program „Polska na dzień dobry. Weekend” oraz „W tyle wizji” na antenie TVP Info. Otwarcie deklaruje głęboką wiarę i konserwatywne poglądy.

W 2018 roku aktorka wystartowała w wyborach samorządowych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zdobyła mandat do Sejmiku Mazowieckiego. Teraz postanowiła kandydować z listy PiS do Europarlamentu. Jednak jej wyborcze hasło „Rodzina sercem Europy” sprowadziło na nią falę krytyki. Internauci wypominają Dominice burzliwe życie uczuciowe.

Dominika Figurska zaatakowana w sieci

Użytkownikom sieci nie umknął fakt, że Figurska nie zawsze reprezentowała sobą wartości, o których teraz publicznie się wypowiada. Choć aktorka od 17 lat jest w związku z mężem Michałem Chorosińskim, internauci twierdzą, że nie jest odpowiednią osobą do promowania tradycyjnych wartości rodzinnych.

Przypomnijmy, że kilka lat temu aktorka miała romans ze starszym od siebie mężczyzną i zaszła z nim w ciążę. Figurska wróciła jednak do męża, który uznał dziecko za swoje. Łącznie para wychowuje piątkę potomstwa. Ta sytuacja wywołała lawinę negatywnych komentarzy w sieci.

ZOBACZ: Listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego: PiS [WYBORY 2019]

Dominika Figurska fot. Tweeter:@MsKaktuss

Moralność inaczej” to tylko jeden z komentarzy, jakie pojawiły się w odniesieniu do kampanii Dominiki.

„Kobieto, gdybyś miała odrobinę godności, nie ośmieszałabyś się. Polityka nie dla takich osób jak ty, a Polska to kraj świecki i nie narzucaj nikomu swoich wartości (choć jakie masz wartości?). Hipokrytką jesteś nieziemską... to fakt” – możemy przeczytać w internecie.

Figurska postanowiła odpowiedzieć na krytyczne komentarze. Na Facebooku opublikowała film, w którym odpowiada na zarzuty.

– Tym wszystkim hejterom, którzy jeszcze nie wiadomo, co napiszą, odpowiem krótko. Kryzys w moim małżeństwie należy do historii, on nas bardzo wzmocnił. Jesteśmy szczęśliwą, kochającą się rodziną, która opiera się na fundamentach takich, jak miłość i wiara. To jest nasz świat – podsumowała.

Zagłosuj

Sądzisz, że hasło wyborcze Dominiki Figurskiej jest przekonujące?

RadioZET.pl/MF

Oceń