Zamknij

Dominika Gwit prawie padła ofiarą oszustów. Podawali się za policjantów

25.02.2021 17:08
Dominika Gwit
fot. Mateusz Jagielski/East News

Dominika Gwit opowiedziała o przykrej sytuacji, która niedawno ją spotkała. Aktorka prawie padła ofiarą oszustów, którzy podawali się za funkcjonariuszy policji. Na szczęście w trudnej chwili miała wsparcie męża.

Dominika Gwit postanowiła nagłośnić na Instagramie poważny problem, jakim jest próba wyłudzenia pieniędzy. Aktorka ostatnio sama zmierzyła się z próbą oszustwa. Gwiazda nie znała tego sposobu, dlatego w pierwszej chwili nie zorientowała się, że rozmawia ze złodziejami. Mężczyzna dzwoniący do niej twierdził, że jest policjantem. Dodał również, że dzwoni, aby "ochronić ją" przed próbą włamania się na jej konto.

- Podają się za policjantów CBŚP (Centralne Biuro Śledcze Policji - przyp. red.). Mówi facet, że dzwoni z komendy głównej i że ma dla mnie przykrą informację, że właśnie w tej chwili ktoś chce się włamać na moje konto, że oni to wykryli. Czyli informuje mnie, że jest zagrożenie, podaje się za człowieka, który jest w stanie mnie z tego wybawić - tłumaczy Dominika Gwit.

Zobacz także: Dominika Gwit pokazała zdjęcie z dzieciństwa. Fani zachwyceni [FOTO]

Dominika Gwit ostrzega fanów przed oszustami

Następnie oszust poprosił ją o połączenie się z numerem *112, wielokrotnie podkreślając, że chodzi o *112, a nie dobrze znany numer alarmowy - 112.

- Każe mi zadzwonić w czasie rozmowy na *112, bo to numer policji i ja mam teraz potwierdzić jego tożsamość. On mnie informuje, że nazywa się Arkadiusz Nowicki i numer jego odznaki to KP74139. Oczywiście każdemu podaje inne dane, podejrzewam. [...] Nie daje mi sekundy na zastanowienie, manipuluje emocjami całkowicie. Ja w nerwach, w panice, nie wiem, co się dzieje, dzwonię na to *112 - mówi Dominika Gwit na nagraniu na Instagramie.

Gwiazda na szczęście mogła liczyć na pomoc męża, który usłyszał podejrzaną rozmowę. Gwit ostrzega internautów, żeby byli szczególnie ostrożni podczas tego typu rozmów.

- Zaczyna mi opowiadać jakie dziwne rzeczy, pyta, czy mam lokatę w takim i takim banku, a ile mam tam pieniędzy. Nie wolno podawać żadnych informacji! Ja się w tej chwili zorientowałam, że coś jest nie tak. Mój mąż na szczęście wszystko słyszał, [...] znalazł w Internecie od razu, że coś takiego się dzieje, policja o tym informuje, ale uważam, że jest stanowczo za mało informacji. [...] Bardzo, bardzo was proszę: informujcie wszystkich swoich bliskich, wszystkich przyjaciół [...] Uważajcie na oszustów, ostrzegajcie osoby starsze - zaapelowała do fanów Dominika Gwit.