Zamknij

Dominika Gwit zmartwiona sytuacją artystów. "Nie gramy, nie zarabiamy"

Patrycja Chudolińska
12.03.2020 18:35
Dominika Gwit
fot. Instagram/@dominikagwit

Dominika Gwit martwi się sytuacją polskich artystów. W związku z zagrożeniem koronawirusem podjęto decyzję o odwołaniu spektakli teatralnych. "Jesteśmy wszyscy w bardzo trudnej sytuacji" - mówi aktorka na Instagramie.

Dominika Gwit o koronawirusie

Dominika Gwit odniosła się do tematu koronawirusa. W Polsce zarażeń wirusem z Wuhan jest coraz więcej, w związku z czym podjęto decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli, kin, muzeów oraz teatrów. Podobnie, jak wcześniej Barbara Kurdej-Szatan i inne osoby związane z teatrem, Dominika Gwit podzieliła się swoim zdaniem na temat odwoływania kolejnych spektakli.

- Nie było mnie tu kilka dni, bo taka jestem trochę skonsternowana i trochę dochodzę do siebie po tym, co się dzieje i po tym jak okazało się, że odwołano nam pracę. Nie gramy spektakli przez najbliższe dwa tygodnie przynajmniej, ale nie wiadomo, co będzie dalej. Wszystkie spektakle kochani, które były na najbliższe dwa tygodnie, nie są odwołane, są przełożone na inne terminy - przyznała w relacji na InstaStories.

Dominika Gwit ubolewa nad sytuacją polskich artystów

Dominika Gwit jest wyraźnie poruszona zaistniałą sytuacją. Teatr jest dla niej znaczącym źródłem zarobków, mimo że pracuje również na planie polskich seriali. Aktorka podkreśla jednak, że zdrowie jest najważniejsze.

- Niestety nie jest to łatwa sytuacja dla nas, artystów. Ponieważ ile zagramy, tyle zarobimy. Nie gramy, nie zarabiamy. Wszyscy artyści - aktorzy, tancerze, choreografowie, wokaliści, piosenkarze, muzycy, ale też pracownicy techniczni wszystkich teatrów, scenografowie, rekwizytorzy, oświetleniowcy. Jesteśmy wszyscy w bardzo trudnej sytuacji, nie jest to dla nas łatwa sprawa. Ale myślę, że faktycznie nie tylko nasza grupa zawodowa jest poszkodowana. Nie wiadomo, co się będzie działo, najważniejsze jest nasze zdrowie, nas wszystkich  - powiedziała w dalszej części relacji.

Dominika Gwit zaapelowała do fanów, aby zwrócili większą uwagę na higienę. Namawia również do tego, by nie wychodzić do dużych skupisk ludzi.

RadioZET.pl/PCh