Zamknij

Dominika Kulczyk pokazała pobitą Michelle Obamę. Szokujące zdjęcie."Wystarczy bólu" [FOTO]

26.11.2020 13:47
Dominika Kulczyk
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Dominika Kulczyk, córka zmarłego przedsiębiorcy Jana Kulczyka, pokazała szokujące zdjęcie. Widać na nim pobitą Michelle Obamę, żonę byłego prezydenta USA. W obszernym wpisie zwróciła uwagę na niezwykle istotny problem społeczny.

Dominika Kulczyk to córka Jana Kulczyka, zmarłego w 2015 roku przedsiębiorcy, jednego z najbogatszych Polaków. Córka odziedziczyła po sławnym ojcu smykałkę do biznesu, z powodzeniem realizuje się jako przedsiębiorca, ale także jako dziennikarka i działaczka społeczna. Założyła fundację Kulczyk Foundation, a jej cykl reportaży "Efekt Domina" spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Dominika wiele czasu poświęca różnego rodzaju akcjom charytatywnym, a jej pozycja bardzo pomaga we wspieraniu i nagłaśnianiu istotnych inicjatyw.

Dominikę Kulczyk bez wątpliwości można nazywać filantropką, której nieobce są problemy współczesnego świata.  Pieniądze pomagają w czynieniu dobra, jednak najistotniejsza jest idea i zapał. Tego ostatniego z pewnością córce Jana Kulczyka nie brakuje. Na jej profilu na Instagramie pojawił się post nawiązujący do niezwykle istotnej kwestii społecznej. Post związany był z Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Zaskoczeniem dla wielu fanów mogło być opublikowane przez Dominikę zdjęcie Michelle Obamy, żony byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, pokazaną z wyraźnymi obrażeniami.

ZOBACZ TAKŻE:  Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie za prawie 300 mln zł

Dominika Kluczyk pokazała pobitą Michelle Obamę. Szokujące zdjęcia z ważnym przesłaniem

Na profilu Dominiki Kulczyk na Instagramie pojawił się nowy post. Bizneswoman podzieliła się przerobionymi zdjęciami znanych kobiet, między innymi Michelle Obamy, Hillary Clinton czy Angeli Merkel. W ten sposób chciała zwrócić uwagę na zjawisko przemocy wobec kobiet.

- Wystarczy bólu. Tych zranionych i tych, co ranią, bo oni też zadają ból z bólu. Rozpuśćmy ból w miłości. Dziś Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Te głośne, szokujące prace „Just Because I Am a Woman” („Tylko dlatego, że jestem kobietą”) włoskiego artysty aleXsandro Palombo, przypominają, że ofiary nie są anonimowe. Wykorzystując przerobione w Photoshopie zmaltretowane portrety: m.in. Michelle Obamy, Angeli Merkel, Hillary Clinton pokazał, że każda kobieta, niezależnie od statusu społecznego, pochodzenia, poglądów i religii, jest narażona na przemoc. Artysta tłumaczy, że chce w ten sposób „zilustrować dramat, który dotyka miliony kobiet na całym świecie, by potępić, podnieść świadomość i uzyskać odzew ze strony instytucji i polityków" - czytamy.

Niezwykle ważne przesłanie Kulczyk spotkało się z entuzjastyczną reakcją internautów.

ZOBACZ TAKŻE: Najbogatsi o zmianach klimatu. Dominika Kulczyk zamieniła wannę na prysznic