Zamknij

Dominika Kulczyk przekaże 20 mln złotych na walkę z koronawirusem

Sylwia Wamej
20.03.2020 14:28
Dominika Kulczyk
fot. Kamil Piklikieiwcz/ East News

Dominika Kulczyk wykazała się nie lada gestem. Gwiazda poinformowała na Instagamie, że przekaże 20 mln złotych na walkę z koronawirusem.

Dominika Kulczyk przekaże 20 mln złotych na walkę z koronawirusem

Dominika Kulczyk postanowiła zaangażować się w akcję, która wesprze lekarzy w tym jakże trudnym dla nich czasie. Prezeska Kulczyk Foundation postanowiła przeznaczyć 20 mln złotych na walkę z koronawirusem. Środki trafią do Fundacji Lekarze Lekarzom, powołanej przez Naczelną Radę Lekarską w maju 2011 roku. Pieniądze zostaną  przeznaczone na zakup sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR celem wykrycia zakażenia koronawirusem, ekwipunek ochronny dla personelu medycznego w postaci masek z filtrem N95, kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne oraz środków antyseptycznych.

Fani chwalą postawę Dominiki Kulczyk

Mnóstwo osób docenia wielki gest Dominiki Kulczyk w tym Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, profesor Andrzej Matyja. Z kolei sama zainteresowana tak tłumaczy swoje działanie:

"Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, diagności i cały personel szpitalny to bohaterowie naszych czasów. Ich walka z koronawirusem wymaga wyjątkowych środków i skutecznych narzędzi. Dlatego zdecydowałam się przekazać Fundacji Lekarze Lekarzom 20 mln zł na zakup diagnostycznego i ochronnego sprzętu medycznego. Fundusze te posłużą do pozyskania urządzeń do diagnostyki genetycznej real time PCR umożliwiających wykrycie zakażenia koronawirusem, masek z filtrem N95, kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne oraz środków antyseptycznych" - napisała Dominika Kulczyk na swoim Instagramie. Pod postem pojawiło się mnóstwo pochwał internautów za postawę Dominiki Kulczyk.

Zagłosuj

Śledzisz doniesienia związane z koronawirusem?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZet.pl/SW