Zamknij

Dominika Tajner miała nowotwór piersi. Ze łzami w oczach opowiedziała o guzie

11.10.2021 10:46
Dominika Tajner
fot. VIPHOTO/East News

Dominika Tajner w ubiegłym tygodniu przeszła operację. W końcu wyjawiła, że powodem zabiegu był nowotwór piersi. Była żona Michała Wiśniewskiego podzieliła się poruszającym wyznaniem na temat guza i zaapelowała do kobiet. 

Dominika Tajner przed weekendem poinformowała o operacji, ale nie chciała zdradzić, czego dotyczył zabieg. Obiecała, że o wszystkim opowie, jak już dojdzie do siebie. Okazuje się, że problem był poważniejszy niż wynikało to z pierwszej relacji. Była żona Michała Wiśniewskiego wyjawiła, że miała nowotwór piersi. Zmiana okazała się na tyle duża i niepokojąca, że lekarze natychmiast zalecili operacyjne usunięcie guza. 

Zabieg zakończył się pomyślnie i Dominika Tajner wkrótce mogła wrócić do domu. Obecnie przechodzi rekonwalescencję. Jak powiedziała w nagranej na Instastories relacji, nowotwór piersi został wykryty przypadkiem podczas rutynowego badania USG. Córka Apoloniusza Tajnera wie, że miała sporo szczęścia, także jeśli chodzi o opiekę lekarską, i dzisiaj ledwie powstrzymuje łzy radości, gdy o tym opowiada. W pierwszym nagraniu po operacji Tajner ujawniła szczegóły swojego stanu.

Dominika Tajner przeszła operację usunięcia nowotworu piersi 

Czwarta żona lidera Ich Troje wyznała, że guza ujawniło badanie USG piersi, które wykonywała w zeszłym miesiącu. Zmiana okazała się sporej wielkości. 

Miesiąc temu, przy jakiś przypadkowych badaniach, potrzebowałam zrobić USG piersi. Okazało się, że mam guza, wielkiego guza - 3 cm na 1,9 cm i że nie wygląda to wszystko za dobrze. Pojechałam na biopsję gruboigłową i przyszły wyniki. Wyniki były z jednej strony dobre, bo zmiana, choć była nowotworowa, okazała się łagodna. Mimo że jeden węzeł chłonny już miałam powiększony, to jeszcze było to stadium łagodne - powiedziała Dominika Tajner. 

Nowotwór udało się szybko zoperować i choć obecnie wszystko zmierza ku dobremu, w Dominice wciąż kłębią się emocje. W czasie nagrania kilkukrotnie załamywał jej się głos. 

W piątek operacja się udała, wszystko jest dobrze... - powiedziała, ledwie powstrzymując łzy. Cały ten "potwór" został usunięty i wyrzucony w siną dal. (...) To są łzy szczęścia - wyłkała. 

Dominika Tajner zaapelowało do kobiet o regularne wykonywanie USG piersi.

Po co jest ten mój przekaz? Zwracam się do wszystkich kobiet, żebyście się badały regularnie. Raz w roku róbcie sobie USG piersi. Jest tyle programów profilaktycznych, a jakoś z tego nie korzystamy. Sama taka byłam... Zawsze uśmiechnięta, a tak się stało, jak się stało - podkreśliła. 

Córka Apoloniusza Tajnera podziękowała lekarzom i zespołowi szpitala za znakomitą opiekę oraz wszystkim obserwatorom, którzy dodawali jej otuchy. Opowiedziała też, co ją czeka w najbliższym czasie. 

Teraz chwila rekonwalescencji, będę starała się ruszać i wykonywać ćwiczenia. Mam nadzieję, że jak wszystko pójdzie dobrze, to będę mogła zrobić sobie też plastykę piersi, bo guz był bardzo duży - wyznała Dominika Tajner. 

Dorota Gardias ma nowotwór piersi. Ujawniła, co wykazała biopsja

234
fot. Instastories:@dominika_tajner
ewqf
fot. Instastories:@dominika_tajner