Zamknij

Donald Tusk wspomina ślub i chwali się zdjęciem sprzed lat. To już 42. rocznica

24.11.2020 11:53
Donald Tusk i Małgorzata Tusk
fot. LUKASZ OSTALSKI/REPORTER/EAST NEWS

Donald Tusk i jego żona, Małgorzata, uchodzą za udane małżeństwo. Pobrali się już 42 lata temu. Z okazji rocznicy zaślubin polityk pochwalił się zdjęciem z tamtego wydarzenia i opisał je w ciepłych słowach.

Donald Tusk i Małgorzata Sochacka poznali się w autokarze, kiedy odbywali objazd naukowy po południowej Polsce. Obydwoje byli wtedy na trzecim roku studiów historycznych na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego i mieli po 21 lat. Na ślub zdecydowali się zaledwie po trzech miesiącach znajomości. Choć mają za sobą bardzo poważny kryzys, to jednak udało im się odbudować relację i stworzyć naprawdę silny, dojrzały związek. I tak małżeństwo trwa już 42 lata.

Dziś Donald i Małgorzata Tuskowie obchodzą kolejną rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji polski polityk pochwalił się w sieci zdjęciem z tamtego doniosłego wydarzenia.

Zobacz także: Wpadka Joe Bidena. Pomylił Tuska z Kaczyńskim. "Był lekko zakłopotany"

Donald Tusk pokazał zdjęcie ze ślubu

Na zdjęciu widać radosną parę. Donald trzyma Małgorzatę na rękach, a ona ma w dłoniach piękny bukiet kwiatów. Jak wspomina były premier, to był deszczowy dzień. Choć minęło tyle lat, wciąż wydaje mu się, że to wczoraj.

"To był deszczowy dzień 1978 roku. Ślub odbył się w Gdańsku, a wesele w Gdyni, żeby nikt nie czuł się gorszy. Mieliśmy po 21 lat, byliśmy studentami bez grosza przy duszy, bez mieszkania, ale za to z marzeniami, z których dwa najważniejsze, czyli Michał i Kasia, spełniły się już po kilku latach. Od tego czasu świat wokół nas zmienił się kompletnie, minęły - mogłoby się zdawać - całe epoki, a ja mam wciąż wrażenie, że to było wczoraj" - napisał wyraźnie wzruszony, sentymentalny Donald Tusk.

Internauci spieszą z gratulacjami i życzeniami, a wielu komentujących nie kryje swojego rozczulenia, wywołanego zdjęciem i ciepłymi słowami Donalda Tuska.

"Rzadko mnie wzruszają posty polityków, ale ten wzruszył. Stworzyliście Państwo wspaniałą rodzinę i życzę następnych lat w szczęściu i wspieraniu się", "Najlepsze życzenia Panie Premierze, stworzyliście świetną rodzinę, możecie być z siebie dumni", "Wspaniała z Państwa para, pod wieloma względami. Gratulacje i dużo szczęścia na kolejne lata" - głoszą komentarze.

My również przyłączamy się do życzeń.

RadioZET.pl/AS