Zamknij

Dorota Gardias ma nowotwór piersi. "Życie przeleciało mi przed oczami"

13.09.2021 09:54
Dorota Gardias
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Dorota Gardias podzieliła się wstrząsającą informacją, dotyczącą jej zdrowia. Okazuje się, że pogodynka ma nowotwór piersi i niebawem przejdzie operację. "Życie przeleciało i przed oczami".

Dorota Gardias to popularna dziennikarka i prezenterka pogody od lat związana z TVN. "Pogodynka" cieszy się bardzo dużą sympatią widzów, a jej profil na Instagramie obserwuje blisko 200 tysięcy osób, z którymi gwiazda cieszy się zarówno zawodowymi wyzwaniami, jak i prywatnymi radościami i troskami.

Już blisko rok temu Dorota Gardias dość ciężko przeszła zakażenie koronawirusem. Gwiazda trafiła do szpitala, gdzie poddano ja terapii tlenowej. Po opuszczeniu placówki ostrzegała koronasceptyków, że Covid-19 to nie są żarty. Potem informowała o tym, że boryka się z problemami zdrowotnymi, będącymi konsekwencjami zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Teraz pogodynka ujawniła kolejną smutną wiadomość, dotyczącą jej zdrowia. Okazuje się, że u Gardias wykryto nowotwór piersi.

Zobacz także: Tomasz Kot na festiwalu w Wenecji. Aktor pochwalił się piękną żoną [FOTO]

Dorota Gardias ma nowotwór piersi. Ujawniła, jak przebiegać będzie leczenie

W rozmowie z "Party" pogodynka przyznała, że nowotwór został wykryty podczas rutynowego badania już w lipcu. Wcześniej Gardias odczuwała tkliwość i ból piersi. Kiedy usłyszała diagnozę, rozpłakała się. Akceptacja choroby i oswojenie się z myślą o koniecznym leczeniu zajęła jej jakiś czas. Przez kilka dni płakała i snuła najgorsze scenariusze.

"Gdy usłyszałam, że to nowotwór i jak najszybciej trzeba zrobić operację, życie przeleciało mi przed oczami" - powiedziała w rozmowie z "Party". Dodała, że jest w rękach świetnych onkologów i na koniec kwietnia ma zaplanowaną operację, po której zostaną wykonane kolejne badania i wtedy podjęte będą kolejne decyzje, dotyczące leczenia. Jak zdradza, rokowania są bardzo dobre.

"Na szczęście bardzo dobre. Operację będę miała na koniec września. Po wynikach histopatologii będzie wiadomo, jak dalej ma przebiegać leczenie" - ujawniła Gardias. Trzymamy kciuki za jej zdrowie.