Zamknij

Dorota Gardias zaapelowała do Polaków. Chodzi o koronawirusa. "Na pewno to zrobię"

26.10.2020 14:17
Dorota Gardias
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Dorota Gardias, prezenterka pogody TVN, była zarażona koronawirusem. Prezenterka relacjonowała swoją walkę z chorobą, która zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Podczas wizyty w "Dzień Dobry TVN" zaznaczyła, jak ważne jest oddawanie osocza i zaapelowała do Polek i Polaków.

Dorota Gardias karierę rozpoczynała jako fotomodelka, na swoim koncie ma między innymi tytuł Miss Lubelszczyzny oraz udział w konkursie Miss Polonia. Jako fotomodelka pozowała na okładkach takich magazynów, jak "Twój Styl", "Cosmopolitan", mogliśmy podziwiać ją także na odważniejszych zdjęciach publikowanych w "CKM". Ostatecznie jednak postanowiła związać swoją karierę z pracą w telewizji. Choć karierę medialną rozpoczęła w TVP3, szybko związała się ze stacją TVN. Od 2007 roku prowadziła między innymi "Projekt plaża" i alleZIMA!", jednak widzowie najmocniej kojarzą ją z prognozami pogody, które prowadzi od 2011 roku. Próbowała także swoich sił na parkiecie "Tańca z gwiazdami".

Pod koniec września 2020 roku w mediach pojawiła się informacja, że Dorota Gardias trafiła do szpitala zarażona koronawirusem. Prezenterka nie musiała być podpięta pod respirator, ale objawy były ciężkie i gwiazda TVN nie ukrywała, że ciężko przeszła chorobę, straciła na wadze kilka kilogramów. Na szczęście udało jej się powrócić do dobrej formy i ponownie możemy oglądać ją na antenie TVN. Była między innymi gościem w "Dzień Dobry TVN", gdzie wspomniała o konieczności oddawania osocza i krwi, by pomóc innym zarażonym. Jej wypowiedź można traktować jako apel do Polek i Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:  Dorota Gardias pokazała pierwsze zdjęcie po wyjściu ze szpitala. Poprosiła fanów o poradę

Dorota Gardias pokonała koronawirusa. Gwiazda TVN apeluje do Polaków

Podczas wizyty w "Dzień Dobry TVN" Dorota Gardias uczestniczyła w dyskusji, której uczestnikiem był także doktor Paweł Grzesiowski. Tematem było oddawanie krwi przez osoby uznane za ozdrowieńców. Ich osocze może być bowiem wielkim wsparciem dla osób, które zachorują na koronawirusa, zwłaszcza na wczesnym etapie zarażenia. Zarówno lekarz, jak i dziennikarka zaapelowali o oddawanie krwi, która może uratować innym życie.

- Nie dostałam osocza, ale wiem, że mam przeciwciała. Jestem przed takimi szczegółowymi badaniami. Jestem już zdrowa, to jest warunek, żebym mogła krew oddać i nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy miałabym tego nie zrobić. Jeżeli jest jakakolwiek szansa, a przede wszystkim nadzieja, której teraz nam tak bardzo trzeba. Nadzieja na to, że możemy komuś pomóc, że ta krew może komuś pomóc, to trzeba tę krew oddać i ja na pewno to zrobię - jednoznacznie stwierdziła Gardias.

- Jeżeli zgłosi się akces chęci oddania krwi na cele osocza, można liczyć na to, że w centrum krwiodawstwa będzie od początku do końca przeprowadzona cała procedura bezpłatnie - poinformował Grzesiowski.

Oczywiście, jeśli istnieje jakakolwiek możliwość pomocy innym, także apelujemy o pomoc i zaangażowanie.

ZOBACZ TAKŻE: Gardias opowiedziała o objawach COVID-19. "Potężny ból w płucach i płytki oddech"