Zamknij

Dorota Szelągowska o trudnym dzieciństwie. "Mówiłam nauczycielom, że ojczym mnie bije"

Patrycja Chudolińska
11.03.2020 08:56
Dorota Szelągowska
fot. Instagram/@dotindotin

Dorota Szelągowska zdecydowała się na odważne wyznanie dotyczące jej dzieciństwa. Znana prezenterka była ofiarą przemocy domowej.

Dorota Szelągowska o przemocy domowej

Dorota Szelągowska oraz jej mama, pisarka Katarzyna Grochola, angażują się w akcję "Stop przemocy wobec kobiet". Obie doświadczyły przemocy domowej ze strony ojczyma Doroty.

- Jak chodziłam do moich nauczycieli i mówiłam, że ojczym mnie bije, to one mówiły, że przesadzam. W Polsce jest na to przyzwolenie, bo w Polsce jest odróżnienie klapsa od bicia - powiedziała Dorota Szelągowska w "Kulisach sławy".

Dorota Szelągowska zdradziła, jak wychowuje swoje dzieci

Dorota Szelągowska przyznała w jednej z rozmów z  "Dzień Dobry TVN", że jej ojczym był nie tylko skłonny do przemocy. Po czasie dziennikarka dowiedziała się, że był także pedofilem.

- Miałam ojczyma, który był pedofilem. Szczęśliwie, byłam dla niego za stara. Trudno jest wyznawać rzeczy niewygodne, natomiast jeżeli ty swoim wyznaniem jesteś w stanie uratować jakąś część ludzi, warto. Ludzie, którzy są na dnie, szukają jakiejkolwiek deski ratunku. Czasami tą deską ratunku może być to, że ta miła, uśmiechnięta pani z telewizji, też się borykała z różnymi rzeczami - powiedziała w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Dorota Szelągowska w najnowszej rozmowie w "Kulisach sławy" podkreśliła, że sama popełniła błędy przy wychowywaniu swoich dzieci. Swojemu starszemu synowi, teraz 18-letniemu Antkowi, dała kilka razy klapsa. Teraz przy 2-letniej córce Wandzie unika tego typu rozwiązań.

- Tak, dałam mojemu dziecku kilka razy klapsa z własnej bezsilności i z tego, że szturchnęłam, bo nie wiem, wybiegł na ulicę. Mojej córce, ma 2 lata, nigdy w życiu nie dałam żadnego klapsa - przyznała szczerze.

Dorota Szelągowska chce głośno mówić o problemie przemocy domowej, bo jest on, jej zdaniem, często bagatelizowany i zamiatany pod dywan.

RadioZET.pl/PCh