Zamknij

Dorota Wellman cierpi na nieuleczalną chorobę? Szczerze wyznanie gwiazdy TVN

Maciej Friedrich
30.06.2020 11:16
Dorota Wellman
fot. screen:YouTube

Dorota Wellman, gwiazda "Dzień Dobry TVN", szczerze opowiedziała o problemach z wagą. Dziennikarka od lat zmaga się z problemami zdrowotnymi. Kiedy miała wybrać między zaburzeniami a dzieckiem, nie wahała się ani chwili, 

Dorota Wellman to dziennikarka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Karierę rozpoczynała w radiu, prowadziła audycję między innymi w RadioZET. Postanowiła związać się z telewizją i choć startowała na antenie Telewizji Polskiej, to najmocniej kojarzona jest ze stacją TVN. To właśnie tam w duecie z Marcinem Prokopem podbiła serca widzów jako prowadząca śniadaniowy format "Dzień Dobry TVN". Wielu widzów nie wyobraża sobie programu bez brawurowego duetu prowadzących, a sama Wellman zyskała ogromną sympatię, w dużej mierze dzięki ciętemu językowi i jasno ukierunkowanym poglądom. Niestety, nie brakuje także krytyków Doroty.

Osoby, które nie akceptują postaci Wellman, bardzo często krytykują sylwetkę dziennikarki. Bardzo często internetowy hejt nie jest związany ściśle z wyglądem, a waga jest pretekstem do zaatakowania prowadzącej "Dzień Dobry TNV". Ta jednak nie wydaje się załamana glosami krytyków, a duży dystans pomaga jej poradzić sobie z niepochlebnymi komentarzami. W wywiadzie przyznała, że problemy z wagą to efekt nieuleczalnej choroby, a z takich przypadłości śmiać się nie wypada.

 Dorota Wellman znów pozwała Jacka Piekarę. Porównał ją do potwora z „Władcy Pierścieni”

Dorota Wellman o nieuleczalnej chorobie. Co dolega gwieździe "Dzień Dobry TVN"?

Dorota Wellman ma świadomość swojej wagi, wie również doskonale, co jest przyczyną problemu. Okazuje się, że w jej przypadku ogromnym problemem jest gosporadka hormonalna związana z ciążą. Gwiazda TVN nie ma jednak wątpliwości, że macierzyństwo jest istotniejsze.

- Moja waga to konsekwencja zaburzeń gospodarki hormonalnej, które będą ze mną do końca życia. No albo można było mieć dziecko, albo zaburzenia hormonalne, to ja już wybieram dziecko i nawet nie dyskutuję - jasno ocenia Wellman.

Dziennikarka przyznała także, że bardzo stara się schudnąć. Niestety, niewiele może zrobić, by pokonać swój organizm.

-Wielokrotnie bardzo się starałam to zrobić i nie jest to dieta pod tytułem: Teraz nie będę żarła, tylko piła zielone soki z dużą ilością jarmużu. Ja się poddawałam wielokrotnie terapiom pod okiem lekarzy, dlatego udało mi się schudnąć przez wiele lat ponad 30 kilogramów, ale moja waga dalej już nie rusza - poinformowała.