Zamknij

Dorota Wellman pod ostrzałem "Wiadomości" TVP. Dziennikarka odpowiedziała

13.05.2021 15:13
Dorota Wellman
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Dorota Wellman odpowiedziała na materiał, który został wyemitowany w "Wiadomościach". Dziennikarze Telewizji Polskiej poinformowali, że gwiazda "Dzień dobry TVN" ma zostać twarzą projektu "SMART Senior". Wellman stanowczo zaprzeczyła medialnym doniesieniom.

Dorota Wellman odpowiada na ostatnie doniesienia TVP na jej temat. W głównym wydaniu "Wiadomości" poinformowano, że dziennikarka TVN związana jest z projektem "SMART Senior". Kursy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu z używania m.in. smartfonów mają przejść osoby powyżej 50. roku życia, a na projekt przeznaczone ma zostać prawie 700 tys. złotych. Dziennikarze TVP określili projekt "kosztownym zbytkiem" - przede wszystkim dlatego, że według ich doniesień w projekcie będą brać udział osoby, które potrafią korzystać ze smartfonów.

- Dużo? Według samorządowców z Koalicji Obywatelskiej to prawdziwa okazja. Tym bardziej że szkolić będzie gwiazda TVN [...] Zdaniem urzędników z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu umiejętności obsługi smartfona, to wiedza tajemna i bardzo kosztowna [...] Seniorów z obsługi smartfonów szkolić będą gwiazdy, m.in. Dorota Wellman. Za wszystko zapłaci Unia Europejska - usłyszeli widzowie TVP.

Zobacz także: Dorota Wellman cierpi na nieuleczalną chorobę? Szczerze wyznanie gwiazdy TVN

Dorota Wellman odpowiada na materiał "Wiadomości" TVP

Dorota Wellman stanowczo zaprzeczyła zarzutom Telewizji Polskiej. W rozmowie z portalem "Plejada" podkreśliła, że przekazane w "Wiadomościach" informacje nie są prawdziwe.

- Nie biorę udziału w takim szkoleniu i podane przez TVP informacje są nieprawdziwe - powiedziała Dorota Wellman w "Plejadzie".

Sprawę skomentował także rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Dodał, że choć z menadżerem dziennikarki TVN prowadzone były rozmowy, żadna umowa nie została podpisana.

- Z menadżerem Pani Doroty Wellman przez jakiś czas trwała wymiana korespondencji. Żadnej umowy jeśli chodzi o udział Pani Doroty Wellman, jeszcze w tym projekcie nie ma. Opracowując projekt, jednym z wymogów było pozyskanie osoby, która jest takim motywatorem społecznym. Osoby, która cieszy się zaufaniem społecznym, osoby, która ma dużą słuchalność i potrafi przekazać informacje związane z takim projektem - poinformował rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Mirosław Ochyra.